Vb 2018: kétgólos hátrányból mesés győzelmet arattak

2016.11.11. 19:58
Örményország eddig pont nélkül álló labdarúgó-válogatottja kétgólos hátrányból 3–2-re legyőzte vendégét, a veretlenségét mostanáig őrző Montenegrót péntek este a 2018-as világbajnokság selejtezőjében. A győztes gól a 94. percben született.

A 36. percben, egy kapu előtti kavarodás végén Damir Kojasevics szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd két perc múlva egy durva védelmi hibát kihasználva Sztevan Jovetics löbbölt szép gólt – ekkor úgy tűnt, eldőlt a meccs.

Hiába vezettek azonban két góllal a montenegróiak, a második félidőben fordult a kocka: az 50. percben Artak Grigorjan némi szerencsével szépített – első lövése nyomán a labda a kapusról pont az ő lábára pattant vissza –, majd a 74. percben Varazdat Harojan egy szöglet után közelről egyenlített.

A ráadásban csattant az ostor: az előretörő Gevorg Kazarjan 25 méteres bombája nyomán a labda a jobb alsó sarokba vágódott, talpra ugrasztva a jereváni stadionban összegyűlt szurkolókat.

Kazarjannak volt már hasonló bravúrja: 2013 szeptemberében Prágában, a Csehország elleni vb-selejtezőn a 92. percben szintén győztes gólt lőtt. Örményország azon az őszön legyőzte még Bulgáriát, ám azóta mostanáig nem nyert tétmérkőzést.

A játékosként 70-szeres válogatott Artur Petroszjannak ez volt az első mérkőzése az örmény nemzeti tizenegy szövetségi kapitányaként; a csapat Varuzsan Szukiaszjan irányításával kezdte a vb-selejtezőket, de az első három meccs elveszítése után leváltották.

VB 2018, SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 4. FORDULÓ

E-CSOPORT
Örményország–Montenegró 3–2 (A. Grigorjan 50., Harojan 74., Kazarjan 94., ill. Kojasevics 36., Jovetics 38.)

Később
Románia–Lengyelország 0–3 (Grosicki 31., Lewandowski 82., 91. – a másodikat 11-esből)
Dánia–Kazahsztán 4–1 (Cornelius 15., Eriksen 36., 92. az elsőt – 11-esből, Ankersen 78., ill. Szujumbajev 17.)