Vb 2018: gáláztak a belgák; győztek a görögök is

2016.10.07. 22:46
Az a bizonyos mozdulat! Toby Alderweireld szépségdíjas gólt szerzett a bosnyákok ellen (Fotó: AFP)
Belgium és Észtország hozta a kötelezőt a 2018-as vb európai selejtezősorozatának H-csoportjában a második fordulóban. Ahogy az észteknek, úgy a görögöknek is elég volt egy félidőnyi jó játék a három pont megszerzéséhez.

Belgium–Bosznia-Hercegovina 4–0

Az összecsapás esélyese nem meglepő módon Belgium volt. Roberto Martínez a Courtois – Meunier, Alderweireld, Vertonghen, J. Lukaku – Witsel, Fellaini – Mertens, Carrasco, E. Hazard – R. Lukaku tizenegyet küldte kezdőként pályára a bosnyákok ellen.

Eden Hazardék a 26. percben meg is szerezték a vezetést, noha kaput eltaláló lövésük még nem volt. Emir Spahic bosnyák védő viszont egy belga beadás végén olyan balszerencsésen ért a labdába, hogy nyolc méterről a saját kapujába emelt (1–0).

Három perccel később aztán már önerejéből talált be a hazai csapat: Hazard egy labdaszerzés után nagyszerű kiugratást kapott Mertenstől, a Chelsea sztárja elhúzta a labdát a bosnyák kapus mellett, majd higgadtan a kapuba gurított (2–0).

A 60. percben Toby Alderweireld villant meg, a belga védő csodálatos mozdulattal sarkazott a bosnyák kapuba egy szöglet után (3–0). Szépségdíjas gól volt!

A 79. percben Romelu Lukaku is betalált (az Everton támadója a 66. percben is ünnepelhetett volna, ám ajtó-ablak helyzetben az üres kapu fölé lőtte a labdát), amivel kialakult a 4–0-s végeredmény.

Nagy különbségű sikerével Belgium átvette a vezetést a H-csoportban.

Görögország–Ciprus 2–0

Nem kellett sokat várni a mérkőzés első góljára: a 12. percben a középre gurított labdát a görög Konsztantinosz Mitroglu 13 méterről a jobb alsóba belsőzte (1–0).

A 42. percben Petrosz Mantalosz növelte kettőre a görögök előnyét. Az AEK Athén 25 esztendős játékosa kihasználta a ciprusi kapus óriási hibáját, aki nemes egyszerűséggel a kidobásnál odaadta a labdát ellenfelének (2–0).

Görögországnak elég volt egy félidőt hajtani a győzelemhez.

Észtország–Gibraltár 4–0

Az észtek sokáig nem bírtak Gibraltárral, ám a gól nélküli első játékrészt követően a második félidő elején hamar eldöntötték a három pont sorsát: öt perc alatt kétszer betaláltak – ezt a félidőt 4–0-val hozták le, így gond nélkül megszerezték a három pontot.

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 2. FORDULÓ
H-CSOPORT
Belgium–Bosznia-Hercegovina 4–0 (Spahic 26. – öngól, Hazard 29., Alderweireld 60., R. Lukaku 79.)