Vb 2018: Giovani dos Santos pontos lövésével nyert Mexikó

2018.06.03. 10:39
A június 14-én kezdődő labdarúgó-világbajnokságra készülő Mexikó 1–0-ra nyert Skócia ellen. A győztes találatot Giovani dos Santos szerezte a 13. percben.

A hazaiak irányították a mérkőzést, Miguel Layúnnak és Hirving Lozanónak is volt kapufája, Oribe Peraltának pedig les miatt érvénytelenített találata. A skótok két vereséggel zárták az amerikai túrájukat, ez előtt Perutól kaptak ki 2–0-ra.

A közép-amerikai válogatottnak idén ez már az ötödik felkészülési mérkőzése volt, és negyedszer nem kapott gólt. A mexikói együttes a vb előtti utolsó mérkőzésén szombaton Dánia csapata ellen lép pályára Koppenhágában.

A kevesebb mint két hét múlva kezdődő oroszországi világbajnokságon Mexikó az F-csoportban sorrendben a címvédő német, majd a dél-koreai és a svéd válogatottal találkozik.

Giovani dos Santos győztes gólja

VB-FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MEXIKÓ–SKÓCIA 1–0 (1–0)

Mexikóváros
, Azték Stadion, 70 993 néző. Vezette: Bejarano (Costa Rica-i)
MEXIKÓ:
Ochoa – Álvarez, Ayala, Salcedo (Márquez, 46.), Gallardo – Layún, H. Herrera (Fabián, 58.) – Vela (Aquino, 63.), G. dos Santos (J. dos Santos, 58.), Lozano (Jesús Corona, 73.) – Jiménez (Peralta 57.). Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio
Gólszerző: G. dos Santos (13.)

MEXIKÓ FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
2017
November 10.,Brüsszel:Belgium–Mexikó 3–3(Lozano 2, Guardado)
November 13.,Gdansk:Lengyelország–Mexikó 0–1(R. Jiménez)
2018
Január 31.,
San Antonio (Egyesült Államok): Mexikó–Bosznia-Hercegovina 1–0 (H. Ayala)
Március 23., Santa Clara (Egyesült Államok): Mexikó–Izland 3–0 (Fabián, Layún 2)