Svájc kötelező győzelmet aratott Feröeren

2017.06.09. 20:35
Svájc gond nélkül gyűjtötte be a három pontot (Forrás: Keystone)
A 2018-as labdarúgó-világbajnokság selejtezőjében a mieink csoportját hibátlanul vezető Svájc 2–0-s győzelmet aratott Feröeren.

VB 2018
SELEJTEZŐ, EURÓPAI ZÓNA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
FERÖER–SVÁJC 0–2 (Xhaka 36., Shaqiri 59.)

A mérkőzés online tudósítását ide kattintva olvashatja!

A mieink csoportját hibátlanul vezető Svájc a kötelező győzelem megszerzésének terhével utazhatott Feröerre. Az északiak a várakozásokon felül teljesítenek eddig a selejtezősorozatban, hiszen ki ne tudná, előbb meglepték a nemzeti csapatunkat, majd Lettország és Andorra ellen is begyűjtöttek összesen négy pontot.

Bár a vendégek már a kezdetektől uralták a mérkőzést, nagyjából 25 percig abszolút pariban volt Feröer, többször is eljutott az ellenfél tizenhatosáig, igaz, helyzetet nem tudott kialakítani.

Nem úgy Svájc, amely főként Shaqiri, Behrami és Dzemaili révén veszélyeztetett. A 36. percben egy remek összjátékot követően, Granit Xhaka kicselezett két védőt, majd 16 méterről a bal alsóba lőtt. 0–1

A folytatásban egyre jobban elfogytak a hazaiak – ezt Svájc ki is használta: az 59. percben Shaqiri kapott remek indítást Dzemailitól és mint később kiderült, beállította a 2–0-s végeredményt.

A hazaiak nem voltak elveszve, de esélytelenek voltak a győzelemre, míg a vendégek annyit adtak ki magukból, amennyi feltétlenül szükséges volt a győzelemhez.

Ami tehát nekünk nem sikerült, azt Svájc véghezvitte – győzelmet aratott Feröeren, ezzel továbbra is hibátlanul vezeti a B-csoportot. Az őt második helyen követő Portugáliával szemben 3 pont az előnye, míg Magyarországot már 11 ponttal előzi meg.