Vb 2018: elmaradt a szlovák bravúr, Anglia a kijutás küszöbén

2017.09.04. 22:36
Marcus Rashford gólt és gólpasszt jegyzett, Anglia nagy lépést tett a kijutás felé (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–1-re legyőzte Szlovákiát a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának nyolcadik fordulójában, ezzel nagy lépést tett a kijutás felé. A skótok és a szlovénok a papírformának megfelelően otthon tartották a három pontot.

A csoport élén álló angolok a forduló előtt még csak két ponttal előzték meg a szlovákokat, tehát a mérkőzésnek az egyenes ágon történő kijutás szempontjából óriási tétje volt. A hazaiak számára nem úgy kezdődött a meccs, ahogyan azt eltervezték, hiszen már a harmadik percben hátrányba kerültek. A szlovákok gólját szerző Stanislav Lobotka 2013 októbere óta az első vendégjátékos, aki világ- vagy Európa-bajnoki kvalifikációs mérkőzésen betalált az angolok otthonában.

Gareth Southgate csapatát felpaprikázta a korán kapott gól, rögtön azt követően támadásba lendült, és erőfeszítéseinek a 37. percben lett meg az eredménye. Akkor Marcus Rashford szögletét követően Eric Dier perdített a léc alá.

A szünet után a vezetést is átvették az angolok, Rashford átlövése után a labda a kapu jobb oldalában kötött ki.

A folytatásban a szlovákok többet birtokolták a labdát, mint az első 60 percben, de Joe Hart kapuját nem (sokszor) tudták veszélyeztetni. Ellenben a hazaiak több alkalommal is megszerezhették volna a harmadik találatukat, ám kimaradtak a lehetőségeik.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Az angol válogatott győzelmével nagy lépést tett a világbajnoki szereplés felé, hiszen két fordulóval a zárás előtt öt pont az előnye Szlovákia előtt, amelyet egy pontra megközelített Szlovénia és Skócia is – előbbi válogatott Josip Ilicic két tizenegyesgóljára alapozva verte meg Litvániát, míg a skótok Málta ellen hozták a kötelezőt.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPA

F-CSOPORT, 8. FORDULÓ
Anglia–Szlovákia 2–1 (Dier 37., Rashford 59., ill. Lobotka 3.)
Skócia–Málta 2–0 (Berra 9., Griffiths 49.)
Szlovénia–Litvánia 4–0 (Ilicic 25., 61. – mindkettőt 11-esből, Verbic 82., Birsa 90.)