Vb 2018: Egyiptom visszavágott, Stopiráék nyertek

2017.09.05. 22:06
Szalah gólja három pontot ért Egyiptomnak (Fotó: AFP)
Nagy hajrával megőrizte veretlenségét a tunéziai labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezők afrikai zónájának A-csoportjában, a csapat Kinshasában úgy játszott 2–2-es döntetlent, hogy a 77. percben még kétgólos hátrányban volt.

A C-csoportban meglepetésre hazai pályán veszítette el veretlenségét Elefántcsontpart, Marc Wilmots együttesét az eddig nyeretlen Gabon verte meg 2–1-re úgy, hogy egy félidőt emberhátrányban futballozott.

Elmozdult a D-csoport utolsó helyéről a Zöld-foki-szigetek, amely Dél-Afrikában 2–1-re győzött a Galatasarayban légióskodó Garry Rodrigues góljaival. A vendégeknél a Videoton védője, Stopira végig a pályán volt. Az élen Burkina Faso maradt, miután 50 percet emberhátrányban játszva, egy 89. percbeli öngóllal 2–2-es döntetlent ért el Szenegál ellen.

Az E-csoportban életben tartotta továbbjutási esélyeit a ghánai válogatott, amely a negyedik mérkőzését végre megnyerte. A Kongó elleni idegenbeli 5–1-es sikerből az Atlético Madrid középpályása, Thomas Partey mesterhármassal vette ki a részét, a másik két gólt a korábban a Videotonnal is hírbe hozott Zvezda-csatár, Richmond Boakye szerezte.

Egyiptom visszavágott a hat nappal ezelőtti ugandai vereségért, ezúttal Szalah góljával az észak-afrikaiak nyertek 1–0-ra, és átvették a vezetést.

AFRIKA
A-CSOPORT
Kongói DK–Tunézia 2–2
(Mbemba 9., M'Poku 47., ill. Moke 77. – öngól, Badri 79.)
(Jali 89., ill. G. Rodrigues 52., 67.)
Burkina Faso–Szenegál 2–2 (B. Traoré 9., N'Diaye 89. – öngól, ill. Sarr 27., Mané 75.)