BACSKAI J. (közvetítés), BORBÉLY L. (összefoglaló) 2018.06.21 19:45 Frissítve: 2018.06.21 23:21

Sokk! A horvátok darabjaira szedték az argentin válogatottat

Horvátország 3–0-ra legyőzte Argentínát a labdarúgó-világbajnokság D-csoportjának rangadóján, így a négy évvel ezelőtt döntőt játszó dél-amerikai csapat két mérkőzés után egy ponttal áll.

Az argentinok lába alól kicsúszott a talaj Nyizsnyij Novgorodban – lehet, hogy már nem rajtuk múlik a folytatás (Fotó: AFP)

FIFA VILÁGBAJNOKSÁG 2018, OROSZORSZÁG
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ

ARGENTÍNA–HORVÁTORSZÁG 0–3 (0–0)
Nyizsnyij Novgorod, Nyizsnyij Novgorod Stadion, 43 319 néző. Vezette: Ermatov (üzbég)
ARGENTÍNA:
Caballero – Tagliafico, Otamendi, Mercado – Acuna, Mascherano, E. Pérez (Dybala, 68.), Salvio (Pavón, 56.) – Meza, Agüero (Higuaín, 54.), Messi. Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli
HORVÁTORSZÁG:
Subasic – Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinic – Rakitic, Brozovic – Rebic (Kramaric, 57.), Modric, Perisic (Kovacic, 82.) – Mandzukic (Corluka, 93.). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
Gólszerző: Rebic (53.), Modric (80.), Rakitic (91.)
Sárga lap: Mercado (51.), Otamendi (85.), Acuna (87.), ill. Rebic (39.), Mandzukic (58.), Vrsaljko (67.), Brozovic (94.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
  1. Horvátország 2 2 5–0 +5  6
  2. Izland 1 1 1–1 0 1
  3. Argentína 2 1 1 1–4 –3  1
  4. Nigéria 1 1 0–2 –2  0

Értékelje az argentin válogatott tagjainak teljesítményét!

Szavazás kezdete: 2018. 06. 21

Rengeteg kemény, helyenként a sportszerűség határát is túllépő belépőt hozott az első félidő, amelyben azért időnként szerencsére a játék is átvette a szerepet.

Az első fél óra leteltével például mindkét csapat könnyedén vezetést szerezhetett volna, de előbb Pérez lőtt 10 méterről az üresen maradt kapu mellé, majd a berobbanó Mandzukic fejese kerülte el a jobb alsó sarkot.

A játékrész végén Rebic kapott zseniális indítást Modrictól, ám a labdaátvétel nem jött össze neki, így odalett a ziccer.

Az első félidő nem Lionel Messiről szólt, a Barcelona aranylabdás sztárja szinte észrevehetetlen volt, senki sem tudott kettőnél több pontos passzt eljuttatni hozzá, összesen hússzor ért a labdához – még az argentin kapus is többször avatkozott játékba...

Caballero aztán az 54. percben is hozzáért... Nagyon suta mozdulata tökéletes felpörgetést eredményezett Rebicnek, aki kapásból óriási gólt ragasztott a léc alá (0–1).

Az argentinok tíz perccel később Messi közeli próbálkozásával veszélyeztettek, azonban igazi átütőerőt Higuaín és Dybala beállítása sem eredményezett.

A 80. percben eldőlt a meccs, Modric egy lövőcsel után óriási gólt ragasztott a kapu bal oldalába (0–2).

A dél-amerikaiak pedig hiába igyekeztek szépíteni, Messinek ezen a napon semmi nem jött össze, nem úgy klubtársának, Rakiticnek, akit előbb fejbe rúgott Otamendi, majd „bosszúból” egy elég megalázó gólt szerzett a 91. percben (0–3).

A horvátok a sima győzelmükkel bebiztosították a továbbjutásukat, az argentinok pedig 11 csoportmeccs után kaptak ki ismét a vb-k ezen fázisában.

Értékelje a horvát válogatott tagjainak teljesítményét!

Összes szavazat: 29808

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.07.17 16:53:30

Foci vb 2018 MAROSI GERGELY

A rugalmasság, a pragmatizmus és a reaktív futball nyert, az unalomba dermedő labdabirtoklás vesztett a vb-n.

2018.07.16 23:30:24

Foci vb 2018 VINCZE ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A kulijátékosoknak a perisici szintet kellene karcolgatniuk.

2018.07.16 23:28:31

Foci vb 2018 SZELI MÁTYÁS

ALAPVONAL. Ezért is írom le immáron sokadszorra, a most véget érő torna, a válogatott futball »állapota« újabb bizonyítéka annak, hogy minőségileg rosszat tesz a világbajnokságnak a négy vagy nyolc év múlva esedékes létszámemelés.

2018.07.16 10:56:29

Foci vb 2018 nemzetisport.hu

Maradona beindul, a japánok kitakarítanak, Anglia egyik továbbjutása pedig a végítélet jele.

2018.07.16 09:58:12

Foci vb 2018 VOLESZÁK GÁBOR

A hollandok ötöse a címvédő ellen • Pelé harmadik trófeája • Amikor a harmadik sárgából lett piros.