Vb 2018: a németek húsz perc alatt elintézték az északíreket

2016.10.11. 22:39
Thomas Müllerék három forduló után hibátlanul vezetik a C-csoportot (Fotó: Action Images)
A világbajnoki selejtezősorozat C-csoportjának harmadik fordulójában Németország hazai pályán 2–0-ra legyőzte Észak-Írországot, míg Csehország gól nélküli döntetlenre végzett Azerbajdzsánnal. Norvégia három góllal, de a vártnál sokkal nehezebben verte meg San Marinót.

NÉMETORSZÁG–ÉSZAK-ÍRORSZÁG

A német válogatottban a kezdőként pályára lépő Manuel Neuer és Toni Kroos is 74. alkalommal öltötte magára a címeres mezt, ezzel utolérték a házi örökrangsorban Matthias Sammert.

NORVÉGIA MEGMUTATTA, HOGYAN LEHET A HÁROMGÓLOS GYŐZELEM KÍNKESERVES

Norvégia három góllal, de a vártnál sokkal nehezebben győzte le San Marinót. A házigazdák Davide Simoncini öngóljával korán megszerezték a vezetést, ám a miniállam az 54. percben Mattia Stefanelli találatával óriási meglepetésre egyenlített.

A San Marinó-i válogatott 17 mérkőzés után először talált be idegenbeli vb-selejtezőn – 2001 áprilisában a lettek kapuját vette be, és akkor pontot is szerzett.

Az oslói mérkőzés a 77. percig 1–1-re állt, utána azonban a norvégok hét perc alatt háromszor is bevették a vendégek kapuját, ezzel elkerülték a kudarcot.

A csehek nem bírtak az azeriekkel, így továbbra is nyeretlenek és még gólt sem szereztek.

A hazaiak gyorsan lerendezték a meccset, hiszen alig több mint negyedóra elteltével már két góllal vezettek. A 13. percben a tizenhatos előteréből Julian Draxler lőtt a bal alsó sarokba (1–0), majd egy szögletet és Mats Hummels visszafejelt labdáját követően Sami Khedira bólintott közelről a kapuba (2–0).

A Juventus középpályása a válogatottban 1099 perces gólcsendjének vetett véget, legutóbb a 2014-es világbajnokság elődöntőjében a brazilok kiütése (7–1) során talált be.

Az északírek 2014 novembere óta, vagyis 19 meccs után először kaptak egynél több gólt. Szurkolóik lelkesedése ennek ellenére nem lankadt, még a mérkőzés végén is teli torokból, ugrálva éltették csapatukat.

Az eredmény a második félidőben, vagy ha úgy tetszik, a 18. perctől kezdve már nem változott, így Joachim Löw elkönyvelte a 94. győzelmét a német válogatott kispadján, ezzel beállította Sepp Herberger csúcsát.

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT

Csehország–Azerbajdzsán 0–0
Németország–Észak-Írország 2–0 (Draxler 13., Khedira 17.)
Norvégia–San Marino 4–1 (D. Simoncini 11. – öngól, Diomandé 77., Samuelsen 82., J. King 84., ill. Stefanelli 54.)