Vb 2018: a luxemburgi csoda 58 percig élt a hollandok ellen

2016.11.13. 19:56
Az MU-ban mellőzött Depay hozta a holland győzelmet (Fotó: AFP)
A holland labdarúgó-válogatott a duplázó Memphis Depay vezérletével 3–1-re nyert Luxemburgban a világbajnoki selejtezősorozat 4. fordulójában.

A hollandok a 36. percben törték meg a jeget, Arjen Robben lövése kötött ki a hazai kapuban, de a szünetre így sem vonulhatott előnnyel a vendégcsapat, mivel Maxime Chanot értékesítette a megítélt büntetőt (1–1).

Hollandia Danny Blind irányításával a nyolcadik tétmeccsén sem bírta ki kapott gól nélkül, a válogatott a vb óta 14 fellépéséből 12-szer kapott gólt.

A luxemburgiak egészen az 58. percig tartották az ikszet, de aztán jött a szünetben beálló Depay, és előbb Daley Blind beadása után fejjel, majd a hajrában szabadrúgásból lábbal is eredményes volt, így a hollandok 3–1-re nyertek.

A csoport másik mérkőzésén a bolgárok hamar eldöntötték a három pont sorsát, Delev beadása után Popov fejelt a fehérorosz kapuba (1–0).