Felkészülés: Mbappéval és Pogbával nem bírtak az oroszok

2018.03.27. 19:51
Kylian Mbappét nem tudták tartani az oroszok (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-válogatott a duplázó Kylian Mbappé, valamint a gólt és gólpasszt jegyző Paul Pogba vezérletével 3–1-re legyőzte a nyári világbajnokság házigazdáját, Oroszországot felkészülési mérkőzésen.

A Barcelona, a Manchester United és a Paris Saint-Germain sztárjaival felálló francia válogatott kezdőcsapatában helyet kapott a VfB Stuttgart jobbhátvédje, Benjamin Pavard is, aki harmadszor lépett pályára a nemzeti csapatban. A vendégek a 40. percben szerezték meg a vezetést, amikor Paul Pogba ragyogó kiugratása után Kylian Mbappé becsapta védőjét, majd okosan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (0–1). A PSG 19 esztendős támadója Nicolas Anelka óta az első francia játékos, aki a 20. életéve betöltése előtt legalább két gólt szerzett címeres mezben.

A második félidő elején Pogba parádés szabadrúgásgóljával megduplázták az előnyüket a franciák. A Manchester United középpályása először jegyzett gólt és gólpasszt is egy mérkőzésen belül a válogatottban (0–2).

Az oroszok a játék képe alapján rászolgáltak a szépítő gólra, amelyet a 68. percben Fjodor Szmolov révén meg is szereztek (1–2), ám a hajrában Mbappé ismét betalált – igaz, ehhez kellett Andrej Lunyov kapus hibája is –, így a franciák 3–1-es győzelmet arattak. Az oroszok honosított belső védőjének, Roman Neustädternek nem lesz jó éjszakája, ugyanis Mbappé mindkét gólja előtt őt forgatta meg.

A „kékeknél” az utolsó tíz percben Samuel Umtiti helyén lehetőséget kapott a Paris Saint-Germain 22 éves középhátvédje, Presnel Kimpembe, aki most debütált a francia válogatottban.

A franciák nemcsak felnőttcsapatuk győzelmének örülhettek, hanem annak is, hogy U19-es csapatuk 4–2-re megverte Spanyolországot, ezzel kijutott az Európa-bajnokságra.

VB-RÉSZTVEVŐ CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Oroszország–Franciaország 1–3 (0–1)
Szentpétervár,
Kresztovckij Stadion. Vezette: Mazeika (litván)
OROSZORSZÁG: Lunyov – Granat, Neustädter, Kudrjasov (Cserisev, 83.) – Szamedov (Szmolnyikov, a szünetben), Jerohin (Svec, 76.), Dzagojev (An. Mirancsuk, 54.), Golovin, Zsirkov (Rausch, a szünetben) – Szmolov, Al. Mirancsuk (Zabolotnyij, 66.). Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Pavard, Koscielny, Umtiti (Kimpembe, 80.), Lucas Hernández – Pogba, Kanté (Tolisso, 66.), Rabiot (Matuidi, 81.) – O. Dembélé (Giroud, 72.), Mbappé (Lemar, 86.), Martial (Griezmann, 58.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
Gólszerző: Szmolov (68.), ill. Mbappé (40., 83.), Pogba (49.)