Vb 2018: Szerbia kijutott, Wales a csoport nagy vesztese

2017.10.09. 22:41
Szerb öröm: készülhetnek a világbajnokságra (Fotó: AFP)
Szerbia kijutott a 2018-as labdarúgó-világbajnokságra, miután a selejtezősorozat utolsó fordulójában hazai pályán 1–0-ra legyőzte Grúziát, így megnyerte a D-csoportot. A Walesben 1–0-ra győző Írország pótselejtezőt vívhat. Ausztria Moldova legyőzésével zárt.

A csoport mérkőzésein nem esett gól az első félidőben, a jeget Írország törte meg Walesben: az 57. percben a hazaiak elveszítették a labdát saját térfelükön, amire Jeff Hendrick csapott le a jobb szélen, megtolta az oldalvonal mellett, majd az alapvonaltól középre adott, az érkező James McClean pedig tizenegy méterről a kapu bal oldalába zúdított – a West Brom szélsőjének legutóbbi négy idegenbeli tétmeccsén ez volt a negyedik gólja, Wales meg először került hátrányba a vb-selejtezőben.

Sőt! Írország McClean találatával behúzta a mérkőzést (0–1), ezzel pótselejtezőt játszhat, Wales pedig búcsúzott némi meglepetésre azok után, hogy a tavalyi Európa-bajnokságon elődöntős volt.

A Moldovában az 55. percben Artur Ionita piros lapja miatt emberelőnybe kerülő Ausztria negyedórával később tudta gólra váltani fórját: egy szögletet követően kavarodás alakult ki a hazaiak tizenhatosán belül, Louis Schaub reagált a legjobban, és néhány lépésről a hálóba kotorta a levágódó labdát (0–1). Újabb gól már nem született, Ausztria győzelemmel zárta a vb-selejtezőt.

Szerbiának egyszerű volt a képlet: ha nyer odahaza Grúzia ellen, biztosan kijut a jövő évi világbajnokságra. Sokáig gól nélküli döntetlenre állt a mérkőzés, a 74. percben azonban egy kontra végén Alekszandar Mitrovics jobb oldali beadását a hosszún érkező Alekszandar Prijovics a bal alsóba gurította a labdát (1–0).

Ez a találat győzelmet, sőt világbajnoki részvételt ért! Szerbia megnyerte a D-csoportot, a második helyen pedig Írország zárt.