Vb 2014: 3 rossz után ismét 3-0-s francia nyitány - top 5 statisztika

2014.06.15. 23:20
A vb-n a franciák kihasználták az emberelőnyüket, és 3–0-ra legyőzték Hondurast. Karim Benzema büntetőből és akcióból is eredményes volt, a harmadik gól hondurasi öngólból lett meg. Büntetők és öngólok kijutottak a franciáknak a vb-történelemben.

Megtört a franciák egyik rossz vb-sorozata. Az 1998-as vb óta – akkor Dél-Afrikát győzték le 3–0-ra – képtelenek voltak nyerni a nyitányon, de még gólt sem szereztek. Sorrendben Szenegál (0–1), Svájc (0–0) és Uruguay (0–0) jelentett megoldhatatlan feladatot számukra kezdésnek.

A franciák legutóbbi hat vb-góljából három büntetőből esett. Ma még ráadásként jutott nekik egy öngól is. A vb-történelemben az ellenfelek már harmadszor kedveskednek öngóllal a franciáknak. Ennél többször csak a németek és az olaszok ünnepelhettek, mindketten négyszer.

Mindössze három olyan francia futballista volt, aki első vb-meccsén duplázni tudott: Andre Maschinot 1930-ban, Just Fontaine 1958-ban és Karim Benzema 2014-ben.

Négy nyeretlen mérkőzés – két-két vereség és döntetlen – után győztek a vb-n a franciák. A 2006-os vb-elődöntőben Portugáliát győzték le (1–0), a döntőben ikszeltek az olaszokkal (1–1, majd az 5–3-ra elbukott tizenegyespárbaj), a csúfos 2010-es csoportkörben döntetlent játszottak Uruguayjal (0–0), utána kikaptak Mexikótól (2–0) és Dél-Afrikától (2–1).

Honduras már 480 perce gólképtelen a vb-ken. A franciáktól elszenvedett mai vereséget megelőzően a 2010-es tornán kikaptak Chilétől (1–0) és Spanyolországtól (2–0), míg Svájccal döntetlent (0–0) játszottak. Az 1982-es vb-t a Jugoszlávia elleni 1–0-s vereséggel zárták, előtte a csoportkörben 1–1-et játszottak Észak-Írországgal, akkor a 60. percben hondurasi részről Eduardo Laing volt eredményes.