R. B. 2019.09.11 14:04

Eb 2020: nem csak a mi csoportunkban várható izgalmas hajrá – a további program

Legkésőbb bő két hónap múlva kiderül, mely válogatottak jutnak ki a 2020-as Európa-bajnokságra a selejtezőből. Egyelőre egyetlen nemzet sem biztosította be helyét a 16. kontinensviadalra, így két roppant izgalmas válogatott „forduló” vár ránk októberben és novemberben. Íme, a hátralévő program!

Sergio Ramosék eddig hibátlanok – közel az Eb-részvétel (Fotó: AFP)

 

 
A 2020-AS EB SELEJTEZŐI

Az öt ötcsapatos és öt hatcsapatos csoportból egyaránt az első két helyezett jut ki a 2020-as kontinensviadalra, amelynek 12 ország 12 városa ad otthont, köztük Budapest is. A magyar fővárosban három csoportmérkőzést és egy nyolcaddöntőt rendeznek majd.

 
AZ EURÓPA-BAJNOKSÁGOK TÖRTÉNETE

A selejtezőt követően a kijutásról lemaradó csapatok közül a Nemzetek Ligájában elért helyezések alapján további 16 válogatottnak lesz esélye kiharcolni az Eb-szereplést az NL-rájátszásban, közülük négyen lesznek résztvevői az Európa-bajnokságnak.

Az első, 1960-as Eb 60. évfordulója alkalmából rendhagyó módon, több országban megrendezendő Eb-n 24 válogatott vesz részt. Ebből húsz a selejtezőből érkezik.

Egyelőre egyetlen nemzet sem mondhatja magát Eb-résztvevőnek, ám akadnak olyanok, amelyek – a Nemzetek Ligája-teljesítményük miatt – legrosszabb esetben pótselejteznek az NL- vagy más néven Eb-playoffban.

MI VÁR A MAGYAR VÁLOGATOTTRA?
A szlovákok elleni hazai vereséggel cseppet sem könnyítettünk helyzetünkön, sőt… Marco Rossi csapata Horvátországban lép pályára legközelebb, ahol a pontszerzés bravúr lenne. Három nappal később – ha komolyan gondoljuk az Eb-szereplést – szinte kötelező legyőznünk Azerbajdzsánt idehaza. Novemberben Walesben zárjuk a selejtezőt, bízzunk benne, akkor is versenyben leszünk még!

A Nemzetek Ligája-playoff most éppen segítene Magyarországon…

Ilyen például az NL-győztes Portugália, valamint Hollandia, Anglia, Svájc, Bosznia-Hercegovina, Ukrajna, Dánia, Svédország, Skócia, Norvégia, Szerbia, Finnország, Grúzia, Észak-Macedónia, Koszovó és Fehéroroszország. Ezen együttesek ugyebár megnyerték csoportjukat az NL-ben, így ha a selejtezőből nem jutnak ki, a pótselejtezőn még jegyet válthatnak.

Három nemzet van, amelynek matematikai esélye van arra, hogy Eb-selejtezős csoportjában az első két hely valamelyikét megszerezze, ám a rájátszásban biztosan nem lesz érdekelt: Szlovénia, Litvánia és Málta.

Az 55 UEFA-tagállam közül háromnak már semmi esélye sincs arra, hogy ott legyen a 2020-as Európa-bajnokságon. A tornát (ezúttal is) Észtország, Andorra és San Marino nélkül rendezik meg.

EB 2020, SELEJTEZŐ, MENETREND

E-CSOPORT

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Horvátország 5 3 1 1 10–5 +5  10
2. Szlovákia 5 3 2 9–7 +2  9
3. MAGYARORSZÁG 5 3 2 7–6 +1  9
4. Wales 4 2 2 4–4 0 6
5. Azerbajdzsán 5 1 4 5–13 –8  1

A magyar–szlovák után hányadik helyre lesz jó Eb-selejtező csoportjában a magyar labdarúgó-válogatott?

Eredmények állása
 

Október 10., csütörtök
20.45: Horvátország–Magyarország
20.45: Szlovákia–Wales
Október 13., vasárnap
18.00: Magyarország–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Horvátország
November 16., szombat
18.00: Azerbajdzsán–Wales
20.45: Horvátország–Szlovákia
November 19., kedd
20.45: Szlovákia–Azerbajdzsán
20.45: Wales–Magyarország 

A-CSOPORT

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Anglia 4 4 19–4 +15  12
2. Csehország 5 3 2 9–8 +1  9
3. Koszovó 5 2 2 1 10–10 0 8
4. Montenegró 5 2 3 3–13 –10  2
5. Bulgária 5 2 3 5–11 –6  2

Október 11., péntek
20.45: Csehország–Anglia
20.45: Montenegró–Bulgária
Október 14., hétfő
20.45: Bulgária–Anglia
20.45: Koszovó–Montenegró
November 14., csütörtök

20.45: Csehország–Koszovó
20.45: Anglia–Montenegró
November 17., vasárnap
18.00: Bulgária–Csehország
18.00: Koszovó–Anglia 

B-CSOPORT

 A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Ukrajna 5 4 1 11–1 +10  13
2. Portugália 4 2 2 10–4 +6  8
3. Szerbia 5 2 1 2 10–12 –2  7
4. Luxemburg 5 1 1 3 5–8 –3  4
5. Litvánia 5 1 4 4–15 –11  1

Október 11., péntek
20.45: Portugália–Luxemburg
20.45: Ukrajna–Litvánia
Október 14., hétfő
20.45: Litvánia–Szerbia
20.45: Ukrajna–Portugália
November 14., csütörtök
20.45: Portugália–Litvánia
20.45: Szerbia–Luxemburg
November 17., vasárnap
15.00: Luxemburg–Portugália
15.00: Szerbia–Ukrajna 

C-CSOPORT

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Németország 5 4 1 17–6 +11  12
2. Észak-Írország 5 4 1 7–4 +3  12
3. Hollandia 4 3 1 14–5 +9  9
4. Fehéroroszország 5 1 4 3–10 –7  3
5. Észtország 5 5 2–18 –16  0

Október 10., csütörtök
20.45: Fehéroroszország–Észtország
20.45: Hollandia–Észak–Írország
Október 13., vasárnap
18.00: Fehéroroszország–Hollandia
20.45: Észtország–Németország
November 16., szombat
20.45: Németország–Fehéroroszország
20.45: Észak-Írország–Hollandia
November 19., kedd
20.45: Németország–Észak-Írország
20.45: Hollandia–Észtország

D-CSOPORT 

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Írország 5 3 2 6–2 +4  11
2. Dánia 5 2 3 15–5 +10  9
3. Svájc 4 2 2 10–4 +6  8
4. Grúzia 5 1 1 3 4–8 –4  4
5. Gibraltár 5 5 0–16 –16  0

Október 12., szombat
15.00: Grúzia–Írország
18.00: Dánia–Svájc
Október 15., kedd
20.45: Gibraltár–Grúzia
20.45: Svájc–Írország
November 15., péntek
20.45: Dánia–Gibraltár
20.45: Svájc–Grúzia
November 18., hétfő
20.45: Gibraltár–Svájc
20.45: Írország–Dánia 

F-CSOPORT

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Spanyolország 6 6 17–3 +14  18
2. Svédország 6 3 2 1 13–8 +5  11
3. Románia 6 3 1 2 13–7 +6  10
4. Norvégia 6 2 3 1 11–8 +3  9
5. Málta 6 1 5 2–13 –11  3
6. Feröer 6 6 3–20 –17  0

Október 12., szombat
18.00: Feröer–Románia
20.45: Málta–Svédország
20.45: Norvégia–Spanyolország
Október 15., kedd
20.45: Feröer–Málta
20.45: Románia–Norvégia
20.45: Svédország–Spanyolország
November 15., péntek
20.45: Norvégia–Feröer
20.45: Románia–Svédország
20.45: Spanyolország–Málta
November 18., hétfő
20.45: Málta–Norvégia
20.45: Spanyolország–Románia
20.45: Svédország–Feröer

G-CSOPORT

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lengyelország 6 4 1 1 8–2 +6  13
2. Szlovénia 6 3 2 1 12–5 +7  11
3. Ausztria 6 3 1 2 13–6 +7  10
4. Macedónia 6 2 2 2 8–8 0 8
5. Izrael 6 2 2 2 11–11 0 8
6. Lettország 6 6 1–21 –20  0

Október 10., csütörtök
18.00: Ausztria–Izrael
20.45: Észak-Macedónia–Szlovénia
20.45: Lettország–Lengyelország
Október 13., vasárnap
20.45: Lengyelország–Észak-Macedónia
20.45: Szlovénia–Ausztria
Október 15., kedd
20.45: Izrael–Lettország
November 16., szombat
18.00: Szlovénia–Lettország
20.45: Ausztria–Észak-Macedónia
20.45: Izrael–Lengyelország
November 19., kedd
20.45: Észak-Macedónia–Izrael
20.45: Lettország–Ausztria
20.45: Lengyelország–Szlovénia

H-CSOPORT

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Törökország 6 5 1 14–2 +12  15  
2. Franciaország 6 5 1 19–4 +15  15  
3. Izland 6 4 2 10–9 +1  12  
4. Albánia 6 3 3 10–9 +1  9  
5. Moldova 6 1 5 2–17 –15  3  
6. Andorra 6 6 0–14 –14  0  

Október 11., péntek
20.45: Andorra–Moldova
20.45: Izland–Franciaország
20.45: Törökország–Albánia
Október 14., hétfő
20.45: Franciaország–Törökország
20.45: Izland–Andorra
20.45: Moldova–Albánia
November 14., csütörtök
18.00: Törökország–Izland
20.45: Albánia–Andorra
20.45: Franciaország–Moldova
November 17., vasárnap
20.45: Albánia–Franciaország
20.45: Andorra–Törökország
20.45: Moldova–Izland 

I-CSOPORT

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Belgium 6 6 19–1 +18  18
2. Oroszország 6 5 1 18–4 +14  15
3. Kazahsztán 6 2 1 3 8–9 –1  7
4. Ciprus 6 2 1 3 11–6 +5  7
5. Skócia 6 2 4 5–13 –8  6
6. San Marino 6 6 0–28 –28  0

Október 10., csütörtök
16.00: Kazahsztán–Ciprus
20.45: Belgium–San Marino
20.45: Oroszország–Skócia
Október 13., vasárnap
15.00: Kazahsztán–Belgium
18.00: Ciprus–Oroszország
18.00: Skócia–San Marino
November 16., szombat
15.00: Ciprus–Skócia
18.00: Oroszország–Belgium
18.00: San Marino–Kazahsztán
November 19., kedd
20.45: Belgium–Ciprus
20.45: San Marino–Oroszország
20.45: Skócia–Kazahsztán 

J-CSOPORT

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Olaszország 6 6 18–3 +15  18
2. Finnország 6 4 2 8–4 +4  12
3. Örményország 6 3 3 12–11 +1  9
4. Bosznia-Hercegovina 6 2 1 3 12–11 +1  7
5. Görögország 6 1 2 3 7–10 –3  5
6. Liechtenstein 6 1 5 1–19 –18  1

Október 12., szombat
18.00: Bosznia-Hercegovina–Finnország
20.45: Olaszország–Görögország
20.45: Liechtenstein–Örményország
Október 15., kedd

20.45: Finnország–Örményország
20.45: Görögország–Bosznia-Hercegovina
20.45: Liechtenstein–Olaszország
November 15., péntek
18.00: Örményország–Görögország
18.00: Finnország–Liechtenstein
20.45: Bosznia-Hercegovina–Olaszország
November 18., hétfő
20.45: Görögország–Finnország
20.45: Olaszország–Örményország
20.45: Liechtenstein–Bosznia-Hercegovina

2019.09.10 09:19:22

Foci Eb 2020 K. Zs.

Nem állunk továbbjutást érő helyen az Eb-selejtezőben, de a vigaszág most megnyílna előttünk.

2019.09.10 20:26:41

Foci Eb 2020 BACSKAI JÁNOS

...de akkor is nyertek az ötig jutó háromoroszlánosok, akik immár 43 selejtező óta veretlenek!

2019.09.09 17:49:35

Foci Eb 2020 MAROSI GERGELY

Modric korán megszerezte a vezetést a vb-ezüstérmesnek, ám a házigazda megbüntette a könnyelműsködést.

2019.09.08 20:33:02

Foci Eb 2020 KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)

Hradecky bravúrt bravúrra halmozott, Pukki megtörte a gólcsendet, de az olaszok így is hibátlanok maradtak a J-csoportban.