Eb 2020, J-csoport: potya, majd Pukki-gólok – egyre közelebb a finn álom

T. I.T. I.
2019.10.15. 19:52
Teemu Pukki a 21. és a 22. gólját szerezte meg a finn válogatottban (Fotó: AFP)
Teemu Pukki vezérletével 3–0-s győzelmet aratott a finn labdarúgó-válogatott az örmények ellen a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének J-csoportjában. Finnország ezzel öt pontra leszakította magáról a fordulót megelőzően közvetlen mögötte álló Örményországot.

Jól kezdett Örményország, amely az első negyedórában több pontrúgás után is veszélyeztetett a finn kapunál. A másik oldalon Teemu Pukki lehetőségei nyomán fújtathattak nagyot a vendégvédők – „egyelőre megúsztuk”.

A 31. percben aztán megszerezte a vezetést Finnország: sarokrúgás után az örmény kapus aláfutott a labdának, ugyan belepaskolt, de csak három hazai elé tudta ütni, közülük pedig Fredrik Jensen volt a legéberebb (1–0).

A finnek egyre egyértelműbb mezőnyfölénybe kerültek, ami a második félidő elején újabb góllá érett. Az örmények csupán a 61. percig tudták kibekkelni Pukki rohamait: a 29 éves támadó Joel Pohjanpalo indítása után emelt látványosan a jobb felső sarokba (2–0). Pukki ezzel a 21. találatát jegyezte a nemzeti csapatban, 2018 januárja óta immár a tizenegyediket – mindezt úgy, hogy az első tíz gólját kilenc naptári év és 62 válogatott fellépés alatt hozta össze.

S ha már pályán volt, a találkozó hajrájában a 22. gólját is megszerezte a klubcsapatában, azaz a Premier League-es Norwich Cityben pont a 22-es mezben szereplő támadó (3–0)...

Finnország ezzel óriási lépést tett története első Európa-bajnoki részvétele felé.

A CSOPORT ESTI MÉRKŐZÉSEIRŐL ITT OLVASHAT!