nemzetisport.hu 2019.03.26 19:54 Frissítve: 2019.03.26 20:03

Eb 2020, J-csoport: az örmények ellen javítottak a finnek

Finnország 2–0-ra legyőzte idegenben Örményországot a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének 2. fordulójában.

A selejtezősorozatot az olaszok elleni kétgólos vereséggel kezdő finnek már az első negyedóra végén előnybe kerültek Jerevánban: Teemu Pukki emelte át a labdát a kifutó kapuson, a középen érkező Fredrik Jensen pedig becsúszva megszerezte a vezetést a vendégeknek – igaz, közben volt egy fájdalmas találkozása a jobb kapufával (0–1).

Az örmények előtt hiába adódott több ígéretes lehetőség is, ezekkel nem tudtak élni, ezt pedig a hajrában kíméletlenül megbüntették a finnek: a 78. percben Pyry Soiri döntötte el végleg a három pont sorsát (0–2).

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, J-CSOPORT
Örményország–Finnország 0–2
(F. Jensen 14., Soiri 78.)
Később
20.45: Olaszország–Liechtenstein (Tv: Sport2)

Foci Eb 2020 nemzetisport.hu

Négy kvótáért 16 csapat küzd majd meg – pillanatnyilag öt helyen kellene feltölteni a mezőnyt.

2019.06.11 17:44:28

Remekeltek Bakiban a szlovák középpályások, a duplázó Marek Hamsík szlovák gólrekorder lett.

2019.06.10 20:26:27

Románia a duplázó Puscas vezérletével nyert Máltán, Norvégia a második félidőben döntött Feröeren.

2019.06.08 10:46:05

A magyar válogatott csoportjában komikus gólokkal nyert a vb-ezüstérmes.

2019.06.07 20:23:58

Luis Enrique továbbra sem ülhet le a kispadra, választottjai nélküle is nyertek az északi túrán.