Eb 2020, I-csoport: továbbra is hibátlanok a belgák

2019.06.08. 22:51
A belga Dries Mertens gólt és gólpasszt is jegyzett szombat este (Fotó: AFP)
Belgium labdarúgó-válogatottja hazai pályán 3–0-ra legyőzte Kazahsztánt a két csapat szombat esti Európa-bajnoki selejtezőjén, és továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti az I-csoport tabelláját. Skócia viharos hajrában gyűrte le Ciprust (2–1), míg a kora esti mérkőzésen Oroszország kiütötte San Marinót (9–0).

BELGIUM–KAZAHSZTÁN 3–0

A belgák erősen kezdték a brüsszeli mérkőzést, és negyedóra elteltével már két góllal vezettek: előbb Dries Mertens talált be Eden Hazard előkészítése nyomán egy megpattanó lövésből, majd Mertens volt a felszolgáló, és Timothy Castagne tette fel az i-re a pontot. Az első félidő Kevin De Bruyne lécen csattanó lövésével végződött, a második Mertens kapufájával kezdődött – de az utóbbi kipattanójából gól lett Romelu Lukaku jóvoltából. Belgium hosszú hazai győzelmi sorozata egy percig sem forgott veszélyben, a széria 13 győzelmet és négy döntetlent számlál.

SKÓCIA–CIPRUS 2–1

Több mint egy óra lepergett gól nélkül Glasgow-ban, aztán született egy itt is, ott is: a skótok Andrew Robertson bombájával szerezték meg a vezetést – a csapatkapitány 2017 szeptembere óta először talált be a kapuba a válogatottban –, majd a hajrában jött Joannisz Kuszulosz, és fejjel egyenlített. Csakhogy ezzel még nem volt vége: a csereként pályára küldött Oliver Burke a 89. percben előbb a kapufát találta el, de a kipattanót a hálóba terelte – Skócia mégis megnyerte a meccset!

ROBERTSON BOMBAGÓLJA

OROSZORSZÁG–SAN MARINO 9–0

San Marino a 25. percig ellenállt a Szaranszkban megrendezett mérkőzésen, de az akkor kapott balszerencsés gól – Alekszandr Golovin beadása után Michele Cevoliról pattant a labda a kapuba – összetörte, és az oroszok szinte pillanatok alatt berámoltak további hármat. A történtek senkit sem érhettek meglepetésként, hiszen az első játékrészben a hazaiak labdabirtoklási mutatója 77 százalékos volt. A fordulás után megint sokáig kellett várni a következő gólra, de aztán 16 perc alatt öt (!) is született, Artyom Dzjuba újabb hármat szerzett – közben kihagyott egy tizenegyest –, és mesternégyessel zárta az estét. A szbornaja a második győzelmét könyvelte el, San Marino már 16 kapott gólnál jár.