Eb 2020, I-csoport: Lukaku duplázott, Belgium hibátlan maradt

2019.06.11. 22:40
Romelu Lukaku duplázott, Belgium simán nyert Skócia ellen (Fotó: AFP)
A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának I-csoportjában hibátlan maradt Belgium, miután Romelu Lukaku duplájával és Kevin De Bruyne góljával 3–0-ra legyőzte Skócia legjobbjait. Az oroszok 1–0-ra megverték Ciprust.

A nagy mezőnyfölényben játszó belgák sokáig nem tudták feltörni a skót védelmet, az első félidő hosszabbításában viszont Romelu Lukaku volt eredményes Eden Hazard passza után.

A Manchester United támadója az 57. percben a második gólját is megszerezte, Belgium pedig a folytatásban is uralta az összecsapást, a hosszabbításban aztán Kevin De Bruyne beállította a 3–0-s végeredményt a kaput csupán kétszer eltaláló skótok ellen.

A csoport másik esti találkozóján az oroszok hozták a kötelezőt, s 1–0-ra legyőzték Ciprust.

KORÁBBAN
Kazahsztán–San Marino 4–0 (Kuat 45+1., Fegyin 62., Szujumbajev 66., Iszlamhan 79.)