Eb 2020, I-csoport: Courtois bakija is belefért, belga siker

2019.03.21. 22:39
Hazard tizenegyest harcolt ki, majd duplázott Oroszország ellen (Fotó: AFP)
Belgium hazai pályán 3–1-re legyőzte Oroszországot a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének első fordulójában az I-csoportban.

A 14. percben jártunk, amikor gyorsan végigvitt kontratámadás végén Youri Tielemans a jobb alsó sarokba helyezte a belgák vezető találatát (1–0).

Két perccel később viszont már oda is volt az előny. A Real Madridban futballozó – ám Zinédine Zidane visszatértével a kispadra szoruló – Thibaut Courtois felesleges cselbe bonyolódva ritkán látható potya gólt hozott össze. Courtois hibáját Gyenyisz Cserisev használta ki (1–1).

A játékrész hajrájában Eden Hazard harcolt ki, majd értékesített büntetőt, ezzel visszaszerezve az előnyt Belgiumnak (2–1).

A fordulás után is maradt a belga mezőnyfölény, igaz, a hazaiak jóval kevesebbet veszélyeztettek, mint az első félidőben.

A 79. percben Michy Batshuayi dönthette volna el a találkozó kimenetelét, ám öt méterről a kapukeretet trafálta el.

Ez végül Hazard-nak jött össze, aki az ötösnél érkezve a hálóba vágta a lecsorgó labdát (3–1).

A gól után Alekszandr Golovin még begyűjtötte a második sárga lapját, így korábban indulhatott zuhanyozni. Ez azonban a három pont elosztása szempontjából már nem osztott, nem szorzott.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ
I-CSOPORT
Belgium–Oroszország 3–1 (Tielemans 14., E. Hazard 45., 88. – az elsőt 11-esből, ill. Cserisev 16.)
Korábban
Ciprus–San Marino 5–0 (Szotiriu 19., 23. – mindkettőt 11-esből, Kuszulosz 26., Efrem 31., Lajfisz 56.)
Kazahsztán–Skócia 3–0 (Percuh 6., Vorogovszkij 10., Zajnutgyinov 51.)