nemzetisport.hu 2019.12.01 22:24 Frissítve: 2019.12.02 07:50

Eb 2020: a portugálokkal kezdünk, ha kijutunk – íme, a menetrend!

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elkészítette a 2020-as, részben hazai rendezésű Európa-bajnokság teljes menetrendjét. A magyar válogatott, ha kijut, a címvédő Portugáliával találkozik először, majd a világbajnok Franciaországgal, és Németország ellen zárhatja a csoportkört. Íme, az Eb időbeosztása!

Ha kijut az Eb-re a magyar válogatott, Portugáliával találkozik először (Fotó: Török Attila)

 

Mint ismert, a magyar válogatottnak pótselejtezőt kell vívnia a kijutásért. A mieink Bulgáriával találkoznak az elődöntőben, ha nyernek, az Izland–Románia párharc győztesével vívnak Budapesten az Eb-kvalifikációért.

NEMZETEK LIGÁJA, PLAYOFF
OSZTÁLYOK
D-LIGA

ELŐDÖNTŐ, MÁRCIUS 26., CSÜTÖRTÖK
18.00:
Grúzia–Fehéroroszország*
20.45: Észak-Macedónia–Koszovó
DÖNTŐ, MÁRCIUS 31., KEDD
18.00: Grúzia/Fehéroroszország–Észak-Macedónia–Koszovó

C-LIGA
20.45:
Skócia–Izrael
18.00: Norvégia–Szerbia*
DÖNTŐ, MÁRCIUS 31., KEDD
18.00: Norvégia–Skócia/Izrael vagy 20.45: Szerbia–Skócia/Izrael

B-LIGA
20.45: Bosznia-Hercegovina–Észak-Írország*
20.45: Szlovákia–Írország
DÖNTŐ, MÁRCIUS 31., KEDD
20.45:
Bosznia-Hercegovina/Észak-Írország–Szlovákia/Írország

A-LIGA
20.45: Izland–Románia
20.45: Bulgária–Magyarország*
DÖNTŐ, MÁRCIUS 31., KEDD
20.45:
Bulgária/Magyarország–Izland/Románia

A-CSOPORT (RÓMA, BAKI)
06. 12. Róma 21.00 Törökország–Olaszország
06. 13. Baki 15.00 Wales–Svájc
06. 17. Baki 18.00 Törökország–Wales
06. 17. Róma 21.00 Olaszország–Svájc
06. 21. Baki 18.00 Svájc–Törökország
06. 21. Róma 18.00 Olaszország–Wales

B-CSOPORT (KOPPENHÁGA, SZENTPÉTERVÁR)
06. 13. Koppenhága 18.00 Dánia–Finnország
06. 13. Szentpétervár 21.00 Belgium–Oroszország
06. 17. Szentpétervár 15.00 Finnország–Oroszország
06. 18. Koppenhága 18.00 Dánia–Belgium
06. 22. Koppenhága 21.00 Oroszország–Dánia
06. 22. Szentpétervár 21.00 Finnország–Belgium
C-CSOPORT (BUKAREST, AMSZTERDAM)
06. 14. Bukarest 18.00 Ausztria–D-divízió győztese vagy Románia*
06. 14. Amszterdam 21.00 Hollandia–Ukrajna
06. 18. Bukarest 15.00 Ukrajna–D-divízió győztese
06. 18. Amszterdam 21.00 Hollandia–Ausztria
06. 22. Amszterdam 18.00 D-divízió győztese–Hollandia
06. 22. Bukarest 18.00 Ukrajna–Ausztria
D-CSOPORT (LONDON, GLASGOW)
06. 14. London 15.00 Anglia–Horvátország
06. 15. Glasgow 15.00

C-divízió győztese–Csehország

06. 19. Glasgow 18.00 Horvátország–Csehország
06. 19. London 21.00 Anglia–C-divízió győztese
06. 23. Glasgow 21.00 Horvátország–C-divízió győztese
06. 23. London 21.00 Csehország–Anglia
E-CSOPORT (DUBLIN, BILBAO)
06. 15. Dublin 18.00 Lengyelország–B divízió győztese
06. 15. Bilbao 21.00 Spanyolország–Svédország
06. 19. Dublin 15.00 Svédország–B-divízió győztese
06. 20. Bilbao 21.00 Spanyolország–Lengyelország
06. 24. Bilbao 18.00 B-divízió győztese–Spanyolország
06. 24. Dublin 18.00 Svédország–Lengyelország
F-CSOPORT (BUDAPEST, MÜNCHEN)
06. 16. Budapest 18.00 A-divízió győztese vagy D-divízó győztese*–Portugália
06. 16. München 21.00 Franciaország–Németország
06. 20. Budapest 15.00 A/D-divízió győztese–Franciaország
06. 20. München 18.00 Portugália–Németország
06. 24. Budapest 21.00 Portugália–Franciaország
06. 24. München 21.00 Németország–A/D-divízió győztese

*Ha a Nemzetek Ligája rájátszásában az A-divíziót Románia nyeri, akkor a C-csoportba kerül, a D-divízió győztese pedig az F-be. Minden más esetben a D-divízió győztese megy a C-csoportba, az A-divízió győztese pedig az F-csoportba.

AZ EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
NYOLCADDÖNTŐ
06. 27. Amszterdam 18.00 A2–B2
06. 27. London 21.00 A1–C2
06. 28. Budapest 18.00 C1–D3/E3/F3
06. 28. Bilbao 21.00 B1–A3/D3/E3/F3
06. 29. Koppenhága 18.00 D2–E2
06. 29. Bukarest 21.00 F1–A3/B3/C3
06. 30. Dublin 18.00 D1–F2
06. 30. Glasgow 21.00 E1–A3/B3/C3/D3
NEGYEDDÖNTŐ
07. 03. Szentpétervár 18.00 6. nyolcaddöntő győztese–5. Nyolcaddöntő győztese
07. 03. München 21.00 4. nyolcaddöntő győztese–2. Nyolcaddöntő győztese
07. 04. Baki 18.00 1. nyolcaddöntő győztese–3. Nyolcaddöntő győztese
07. 04. Róma 21.00 8. nyolcaddöntő győztese–7.nyolcaddöntő győztese
ELŐDÖNTŐ
07. 07. London 21.00 1. negyeddöntő győztese–2. Negyeddöntő győztese
07. 08. London 21.00 3. negyeddöntő győztese–4. Negyeddöntő győztese
DÖNTŐ
07.12. London 21.00 1. elődöntő győztese–2. Elődöntő győztese

 

2019.12.01 21:22:06

Foci Eb 2020 nemzetisport.hu

Az első mérkőzést június 12-én rendezik Rómában, a döntő július 12-én lesz Londonban.

2019.11.30 23:18:41

Foci Eb 2020 CSILLAG PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. A június 24-re kitűzött Portugália–Franciaország szuperrangadó helyszíne a nemrég átadott Puskás Aréna lesz.

2019.11.30 20:21:09

Foci Eb 2020 M. G.

A kontinenstornákon nem ritka, hogy három volt győztes kerül össze, de ez a kvartett így is extrém.

2019.11.30 17:40:17

Foci Eb 2020 B. L.

Cristiano Ronaldóékkal kezdenénk, Münchenben zárnánk • Biztosan Budapesten találkozik a világbajnok és az Európa-bajnok!