Felkészülés: Moldova kínkeserves győzelmet aratott Andorra ellen

2011.02.09. 17:07
Megszenvedett, de 2–1-re győzött Eb-selejtezőbeli csoportellenfelünk, Moldova Andorra ellen labdarúgó felkészülési mérkőzésen.

Gavril Balint csapata az első félidőben Ildefons Lima kiállítása miatt emberelőnybe került a 38. percben, de Doros elpuskázta a védő szabálytalansága után megítélt büntetőt. Josep Ayala az 52. percben Andorrának szerzett vezetést – ráadásul Suvorov kiállítása miatt az emberfórnak is lőttek –, negyed órával később a csereként beálló Igor Picusciac egyenlített. Moldova a 90. percben, büntetőből, Bugaev révén szerezte meg a győztes gólt.

Nem sikerült megismételnie 2004-es bravúrját San Marino válogatottjának, a miniállamok csatáját ugyanis ezúttal elvesztette Liechtenstein ellen – annak idején épp Frickék ellen aratta története egyetlen győzelmét San Marino nemzeti csapata. Ezen a mérkőzésen is volt kiállítás: Liechtenstein a 3. percben, Vannucci piros lapja után került emberelőnybe, és Polverino találatával nyert.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Moldova–Andorra 2–1 (Picusciac 66., Bugaev 90. – 11-esből, ill. J. Ayala 52.)
San Marino–Liechtenstein 0–1 (Polverino 57.)
Malajzia–Hongkong 2–0 (Rahim 44., Hadi 90.)
Örményország–Grúzia 1–2 (E. Manucsarjan 63. - 11-esből, ill. Iasvili 22., Siradze 34.)