Vettel: Végig hittem magamban

Vágólapra másolva!
2010.11.14. 15:57
null
Vettelt lelkileg megviselte az idény, de a végeredmény tökéletesen kárpótolta (Fotó: Reuters)
Címkék
Sebastian Vettel az autójában és a dobogón is elsírta magát, majd a sajtótájékoztatón nehezen találta a szavakat, amelyekkel leírja, milyen érzés a Formula–1 világbajnokának lenni. Az Abu-dzabi Nagydíjat megnyerő német csapatfőnöke és édesapja is rendkívül boldog. Fernando Alonso szerint utólag könnyű lenne elítélni csapatát a korai kerékcseréje miatt.

Sebastian Vettel a célba érés után elsírta magát az autóban, nem énekelte el úgy a We are the Championst, mint Jenson Button egy éve. A Formula–1 legfiatalabb világbajnoka a dobogón is pityergett, miközben a csapatnak szóló osztrák himnusz zengte be az abu-dzabi éjszakát.

A versenyzőt Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója (és Mark Webber legnagyobb, csapaton belüli ellensége) kísérte fel a dobogóra. Végig ő erőltette, hogy Vettelből ne csináljanak az idén második számú pilótát, és végül ki is fizetődött a stratégia, hiszen ha Vettel Interlagosban elengedte volna az ausztrált, most Alonso lenne a világbajnok.

„Nem tudom, mit kellene most mondanom, hihetetlen idény volt, főleg lelkileg viselt meg – mondta Vettel. – Ám végig hittem magamban. Ma arra törekedtem, hogy senkivel se ütközzek össze, mert tudtam, hogy meg fogom nyerni a versenyt. Szerencsére a boxkiállás után Lewis Kubica mögött ragadt, és el tudtam húzni. A célba érés után vártam, milyen sorrendben érjenek be a többiek, és a versenymérnököm azt ordította, hogy világbajnok vagyok."

Vettel Monte-Carlóban vezette már a világbajnokságot, akkor holtversenyben állt az élen Mark Webberrel. Ezúttal azonban, a legfontosabb pillanatban egyedül áll az élen, és nem lehet elvenni tőle a vb-címet.

SCHUMI ÖRÜL VETTEL SIKERÉNEK
 „Örülök Seb elsőségének, jó barátok vagyunk, és pontosan tudom, milyen nehézségeken ment keresztül ebben az idényben – mondta Schumacher a BBC-nek. – Igazi hullámvasút volt ez az évada, a mélypontokra inkább technikai okokból került, mintsem egyéni hibákból. Ügyes volt, remek a csapata,  kiváló munkát végeztek."

„Hihetetlen! Nagyon nehéz hét volt, de mindkét világbajnoki címet megszereztük. Sebastian a legfontosabb pillanatban állt a vb-pontverseny élére, de Mark sem szégyenkezhet, hiszen remek évet zárt, büszke lehet a teljesítményére" – mondta a BBC-nek Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke.

Norbert Vettel, a világbajnok édesapja a német RTL-nek adott interjút a leintés után.

„Nem mertem kimenni a lelátóra, a hotelből  néztem a versenyt, az arab kommentárból egy szót sem értettem, de legalább nem idegeskedtem. Nagyon boldog vagyok, hihetetlen ez az egész. Ez életem legszebb napja azóta, hogy megszületett a fiam" – mondta Norbert Vettel.

Fernando Alonso csapdába került, amikor a verseny elején Webber stratégiáját követve a boxba állt közepesen kemény gumikért. Így viszont az ausztrálhoz hasonlóan az első körökben, a biztonsági időszakban kiálló Nico Rosberg és Vitalij Petrov mögött ragadt. Alonso a 4. helyezés helyett a 7. pozíciót szerezte meg, és ezzel négy ponttal kikapott német riválisától.

„Utólag könnyű megmondani, mi lett volna a jobb stratégia. Ha nem állok ki idejében, talán Webber mögé kerültem volna. Nem volt könnyű eldönteni, mi a helyes megoldás" – elmélkedett Alonso.

ABU-DZABI NAGYDÍJ 
A VÉGEREDMÉNY
  1. Sebastian Vettel Red Bull-Renault  1 óra 39:36.837
  2. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes  +10.1
  3. Jenson Button McLaren-Mercedes  +11.0
  4. Nico Rosberg Mercedes  +30.7
  5. Robert Kubica Renault  +39.0
  6. Vitalij Petrov Renault  +43.5
  7. Fernando Alonso Ferrari  +43.7
  8. Mark Webber Red Bull-Renault  +44.2
  9. Jaime Alguersuari Toro Rosso-Ferrari  +50.2
10. Felipe Massa Ferrari  +50.8
11. Nick Heidfeld Sauber-Ferrari  +51.5
12. Rubens Barrichello Williams-Cosworth  +57.6
13. Adrian Sutil Force India-Mercedes  +58.3
14. Kobajasi Kamui Sauber-Ferrari  +59.5
15. Sébastien Buemi Toro Rosso-Ferrari  +1:03.1
16. Nico Hülkenberg Williams-Cosworth  +1:04.7
17. Heikki Kovalainen Lotus-Cosworth  1 kör h.
18. Lucas di Grassi Virgin-Cosworth  2 kör h.
19. Bruno Senna Hispania-Cosworth  2 kör h.
20. Christian Klien Hispania-Cosworth  2 kör h.
21. Jarno Trulli Lotus-Cosworth  4 kör h.
FELADTA  
  Michael Schumacher Mercedes 0 kör
  Vitantonio Liuzzi Force India-Mercedes 0 kör
  Timo Glock Virgin-Cosworth 43 kör
 A VILÁGBAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
PILÓTÁK 
  1. Vettel 256
  2. Alonso 252
  3. Webber 242
  4. Hamilton 240
  5. Button 214
  6. Massa 144
  7. N. Rosberg 142
  8. Kubica 136
  9. M. Schumacher 72
10. Barrichello 47
11. Sutil 47
12. Kobajasi 32
13. Petrov 27
14. Hulkenberg 22
15. Liuzzi 21
16. Buemi 8
17. De la Rosa 6
18. Heidfeld 6
19. Alguersuari 5
KONSTRUKTŐRÖK
1. Red Bull-Renault 498
2. McLaren-Mercedes 454
3. Ferrari 396
4. Mercedes 214
5. Renault 163
6. Williams-Cosworth 69
7. Force India-Mercedes 68
8. Sauber-Ferrari 44
9. Toro Rosso-Ferrari 13

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik