Vettel: Még hiszek a világbajnoki címben!

2010.09.22. 19:33
null
Vettel számára sorsdöntő hétvége következik (Fotó: Action Images - archív)
Sebastian Vettel jelenleg csak az ötödik helyen áll a világbajnoki pontversenyben, de a Red Bull német pilótája úgy véli, 24 pontos hátránya egyáltalán nem sok, hiszen 25 pont jár egy futamgyőzelemért. Azt ugyanakkor elismeri, hogy nagyon nehéz helyzetbe kerül, ha a hétvégi Szingapúri Nagydíjon alulmarad csapattársával, a vb-éllovas Mark Webberrel szemben.

Igaz ugyan, hogy Sebastian Vettel csak az ötödik helyen áll a világbajnoki pontversenyben, de a Red Bull német pilótája úgy véli, 24 pontos hátránya csak első hallásra tűnik soknak – hiszen adott esetben egy futamgyőzelemmel ledolgozható.

SZAVAZÁS

Ön szerint ki nyeri a Szingapúri Nagydíjat?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

„Az új pontrendszer kissé megtéveszti az embereket. Sokan még nem szokták meg, hogy az új szabályok szerint 25 pont jár a győzelemért. Ha most még a régi rendszer lenne érvényben, amelyben 10 egységet kapott a futamgyőztes, és 8 vagy 9 pont lenne a hátrányom, akkor a szurkolók nem látnák ilyen nehéznek a helyzetemet" – vélekedett Vettel, aki a valenciai Európai Nagydíj óta nem nyert futamot.

„Nem pánikolok, az egész csapat nyugodtan dolgozik tovább. Hiszek a világbajnoki címben, és ez a döntő" – folytatta a német, aki a Red Bullban is bízhat, hiszen az osztrák istálló gépei a szingapúri pályára hasonlító monacói és magyarországi ringet is uralták. Igaz, mind a Monacói, mind a Magyar Nagydíjat Vettel csapattársa, Mark Webber nyerte meg, és a német tudja, nagyon nehéz helyzetbe kerül, ha az ausztrál pilóta ismét legyőzi őt.

Ugyanis Webber így tovább növelné előnyét Vettellel szemben, és a világbajnokság hajrájában a Red Bullnál valószínűleg úgy döntenének, hogy az ausztrált támogatják a világbajnoki cím megszerzésében.

„Ebben az esetben a csapatvezetők feladata lenne, hogy megtalálják a legjobb módot arra, hogy az istálló az élen végezzen mindkét világbajnoki pontversenyben. Szóval én nem tudom ezt a kérdést megválaszolni" – jelentette ki Vettel az esetleges csapatsorrenddel kapcsolatban.

 A PONTVERSENY ÁLLÁSA
PILÓTÁK 
  1. Webber 187
  2. Hamilton 182
  3. Alonso 166
  4. Button 165
  5. Vettel 163
  6. Massa 124
  7. Rosberg 112
  8. Kubica 108
  9. Schumacher 46
10. Sutil 45
11. Barrichello 31
12. Kobajasi 21
13. Petrov 19
14. Hülkenberg 16
15. Liuzzi 13
16. Buemi 7
17. De la Rosa 6
18. Alguersuari 3
   
KONSTRUKTŐRÖK 
1.  Red Bull-Renault 350
2.  McLaren-Mercedes 347
3.  Ferrari 290
4.  Mercedes 158
5.  Renault 127
6.  Force India-Mercedes 58
7.  Williams-Cosworth 47
8.  Sauber-Ferrari 27
9.  Toro Rosso-Ferrari 10

 

Legfrissebb hírek

A túlélésről szólhat a montreali futam – retteg az esőtől az F1 mezőnye

F1
2 órája

Hamilton magára talált, Leclerc teljesen elveszett Monrealban

F1
3 órája

„Harcosok vagyunk” – a Mercedes-pilóták tisztázták a konfliktust, de jön az esős visszavágó

F1
6 órája

Verstappen kemény üzenetet küldött az F1-nek: változás nélkül nincs maradás

F1
8 órája

A Mercedes újra kibérelte az első sort: Russell a végén lopta el a show-t

F1
20 órája

„Leszorítottak” – Antonelli sportszerűtlennek érezte Russellt

F1
23 órája

A két Mercedes keményen összecsapott: Russell nyert a montreali sprintversenyen

F1
Tegnap, 17:44

Hamilton szárnyalt, Leclerc a fékekkel küszködött Montrealban

F1
Tegnap, 14:35
Ezek is érdekelhetik