Rosberg nem is sejtette, milyen jó a pihenés

2014.08.21. 20:10
Nico Rosberg feltöltődött az augusztusi pihenő alatt – maga sem gondolta volna (Fotó: Reuters)
Két helyen is megváltozik a mezőny felállása a hét végi Belga Nagydíjon – s nemcsak az első szabadedzésre, hanem a versenyre is: a Caterhamnél német, a Marussiánál amerikai újonc kap lehetőséget Kobajasi Kamui, illetve Max Chilton helyett. André Lotterer 32, Alexander Rossi 22 éves. Közben elöl a Ferrari és a Red Bull lemondott arról, hogy a győzelemért csatázzon, a Mercedesnek a Williamsszel kell harcolnia az élen.

Véget ért a nyári szünet, a Formula–1-es mezőny a Belga Nagydíjon folytatja a szezon küzdelmeit. A Williams-istálló Spa-Francorchamps-ban és Monzában látja a legnagyobb esélyt a futamgyőzelemre, de a Mercedest továbbra is nagyon nehéz lesz legyőzni. Nico Rosberg és Lewis Hamilton folytathatja nagy csatáját, a német elmondta, mennyire jólesett neki a pihenés a Magyar Nagydíj óta.

„Amikor eljöttünk a Hungaroringről, nem örültem a nyári szünetnek, legszívesebben másnap autóba ültem volna. Ám jött a két hét, amely alatt a gyárat is be kellett zárni, és ez nagyon jólesett. Az év közben is vannak szabadnapjaim, de azokon azért rendszeresen jönnek az üzenetek és a telefonhívások a központból, nem könnyű kikapcsolni. Most viszont tizennégy napon át senki sem hívott, furcsa volt, de tényleg pihentető volt" – mondta Rosberg, aki még sohasem állt dobogón Belgiumban F1-es futam után.

14.00: a verseny rajtja
Az NSO mindegyik edzésről élő szöveges tudósítással számol be.

A Williams pilótái közül Felipe Massa győzött már Spában, igaz, úgy, hogy 2008-ban a győzelemért csatázó Lewis Hamilton, Kimi Räikkönen duóból előbbit kizárták, utóbbi pedig az utolsó körben kiesett.

„Tudom, hogyan kell nyerni Spában, ami nagy előny" – mondta a brazil, kissé nyomást helyezve az istálló eddigi három dobogós helyezését szállító Bottasra.

A Ferrari és a Red Bull a motorerő jelentősége miatt a Belga és az Olasz Nagydíjtól nem sokat remélhet, Szingapúrban érdemes visszatérni arra, hogy beleszólhatnak-e a futamgyőzelemért folyó csatákba.

A spái felkészülés során elsősorban a kiscsapatokra terelődött a figyelem, a Marussia és a Caterham is lecserélte egyik pilótáját – és nemcsak az első szabadedzésre, hanem a versenyre is.

Újra lesz amerikai pilóta az F1-es mezőnyben, méghozzá már ezen a hétvégén, Belgiumban: Alexander Rossi a Caterhamnél kap lehetőséget Max Chilton helyén. Az angol pilóta szerződését azért függesztették fel, mert az angol nem teljesített bizonyos, a szerződésében rögzített feltételeket.

A most 22 éves Rossi 2008-ban, 16 esztendősen a BMW-világsorozat bajnoka lett, és tesztelhetett a Saubernél. A GP3-ban, a Renault-világsorozat 3.5 literes kategóriájában és a GP2-ben is kipróbálta magát; a WSR-ben 2011-ben vb-3. lett, míg a GP2-ben egy futamot nyert meg tavaly. A szezont a Caterham kötelékében kezdte meg tartalék pilótaként, a rivális nyári tulajdonosváltása után elköszöntek tőle. A Marussia lecsapott rá, és a Belga Nagydíjon lehetőséget is ad neki a versenyzésre.

„Nem szerepelt az előzetes terveink közt, hogy Alexander máris versenyez, de nem várt körülmények miatt bemutatkozhat Spában az F1-es mezőnyben – mondta John Booth csapatfőnök. – Természetesen reméljük, mihamarabb megoldódnak Max szerződésbeli problémái, és visszaállhatunk az eredeti felállásunkra, de sok sikert kívánunk Alexandernek erre a hétvégére."

A Caterham új, esztétikusabb orrszerkezete

A Caterhamnél a japán Kobajasi Kamui helyett a német André Lotterer versenyez a Belga Nagydíjon.

„Nagyon sajnálom Kamuit, tudom, hogy most cseppet sem boldog – mondta a 32 éves német. – Jártam én is abban a cipőben, tudom, milyen az, amikor kitesznek valakit, akár csak egy versenyre is. Több mint tíz éve nem vezettem F1-es autót, de a Le Mans-i Audi és a Super Formula-sorozat gépe is nagy teljesítményű, hiszek abban, hogy gyorsan alkalmazkodom. Nincs vesztenivalóm."

A háromszoros Le Mans-i győztes a 45-ös rajtszámú autóban versenyez, amellyel Rossi a Kanadai Nagydíj első szabadedzésén szerepelt.