H. L. 2019.09.24 15:38 Frissítve: 2019.09.24 15:57

F1: visszadobták az Alfa Romeo németországi fellebbezését

A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) nem adott helyt az Alfa Romeo F1-es Német Nagydíjat követő fellebbezésének, így immár hivatalosnak tekinthető a hockenheimi verseny végeredménye.

Az Alfa Romeo hivatalosan is elvesztette a németországi pontjait (Fotó: AFP)

Az Alfa Romeo versenyzői a 7–8. helyen szelték át a célvonalat Németországban, ám a sportfelügyelők a szabálytalan rajt miatt utólag 10 másodperces stop & go büntetéssel sújtották Kimi Räikkönent és Antonio Giovinazzit. Ez azt jelentette, a versenyt követően 30 másodpercet hozzáadtak a pilóták időeredményéhez, aminek következményeként az olasz gárda kettőse a 12–13. helyre szorult vissza.

A pontszerzők közé lépett előre így Lewis Hamilton, illetve Robert Kubica is, aki ezzel a Williams első és azóta is egyetlen idei pontját szerezte. A hockenheimi futam végeredménye azonban egészen eddig nem volt hivatalos, mivel az Alfa Romeo jelezte, fellebbez az ítélet ellen.

Az FIA végül nem adott helyt a fellebbezésnek, tehát továbbra is mind a tíz csapat rendelkezik ponttal.

2019.10.13 05:27:16

F1 H. L.

A gárda zsinórban a 6. címét érte el, és biztossá vált, az egyéni cím sorozatban a 6. alkalommal is versenyzői között dől el: ilyen még nem volt.

2019.10.12 18:04:57

F1 BÖRZÖLI BERNADETT

Hiába tűnt esélyesebbnek a Mercedes, a Ferrari kisajátította az első sort a Japán GP-re.

2019.10.10 15:27:39

Ezúttal nem volt hatalmas a Mercedes előnye, de továbbra is a németek tűnnek a legjobbnak Japánban.

2019.09.29 11:51:11

Hiába járta meg a bokszutcát eggyel többször Leclerc, Bottas sikeresen feltartotta őt Hamiltonnak.

2019.09.28 12:26:56

F1 H. L.

A monacói sorozatban a negyedik pole-ját szerezte, Hamilton a végén előzte meg a hibázó Vettelt.