F1: Vettel büntetésével taktikázik a Red Bull

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.09.19. 23:58
Sebastian Vettel, a Red Bull négyszeres világbajnoka büntetéssel fog szembenézni a szezon végén, miután a Szingapúri Nagydíj pénteki első szabadedzésén újra motorproblémáktól szenvedett az autója.

Vettel elveszítette az olajnyomást az első edzés végén, és ugyan az Olasz Nagydíjon használt erőforrása még bevethető, Vettel elmondása szerint szinte biztosan el kell kezdenie használni a hatodik motort is, ami büntetéssel jár.

Az már kiderült a Red Bull mérnökei számára, hogy a belső égésű motor okozta a hibát, ám az továbbra sem világos, miért. Az istállót meglepte, hogy az aktuális motor ilyen hamar felmondta a szolgálatot.

„Mérlegelnünk kell, hol a legértelmesebb vállalni a büntetést. Arra utalok, hogy Szingapúrban nagyon nehéz előzni, ezért a tízhelyes büntetést nem jó vállalni. Ha előre tekintünk, Oroszországban vagy Austinban több az egyenes és lehet előzni” – taktikázott hangosan mondta Remi Taffin, a Renault műszaki vezetője.

Legfrissebb hírek

Közös lista: minden idők tíz legjobb Formula–1-es pilótája

F1
19 órája

Wéber Gábor: Felipe Massa pere nem a világbajnoki címről, hanem 80 millió dollárról szól

F1
2025.11.02. 10:28

Leclerc imádkozott, majd örült a dobogónak, Hamilton viszont értetlenkedett a büntetése miatt Mexikóban

F1
2025.10.27. 19:45

F1: Norris csak morzsákat hagyott az ellenfeleinek – sajtóvisszhang

F1
2025.10.27. 16:18

„Gondolhatnak, amit akarnak” – a bajnokság élére álló Norrist nem hatotta meg a pfujolás, magára figyel

F1
2025.10.27. 12:40

Norris szárnyalt Mexikóban, és visszaállt a bajnokság élére

F1
2025.10.26. 22:50

Norris célja a győzelem; Hamiltonnak nincs vesztenivalója; Verstappen nem hisz a dobogóban Mexikóban

F1
2025.10.26. 11:01

Norris a pole-ban a két Ferrari előtt; Piastrié a hetedik rajtkocka Mexikóban

F1
2025.10.25. 22:44
Ezek is érdekelhetik