F1: Verstappen örülne, ha két Osztrák Nagydíj lenne

MTI MTIMTI MTI
2020.05.05. 09:55
null
Max Verstappen várja a dupla Osztrák Nagydíjat (Fotó: Tumbász Hédi)
Dupla osztrák futamot szeretne Max Verstappen, a Formula–1-es Red Bull pilótája.

„Mindig szerettem Spielbergben versenyezni. Remélhetőleg most két futamot is rendeznek” – nyilatkozott a tavalyi világbajnokság harmadik helyezettje.

Hozzátette, a Red Bull számára az Osztrák Nagydíj hazai pályának számít.

„Mindig különleges sok narancs színt látni a lelátókon” – utalt honfitársaira, a holland szurkolókra.

Ugyanakkor kiemelte, a legfontosabb most az, hogy újra beinduljon az F1, és erre csak nézők nélkül kerülhet sor.

A sorozat 71. idénye a koronavírus-járvány miatt nem kezdődött el márciusban, és az eredetileg 22 futamosra tervezett világbajnokságból eddig tíz viadal maradt el. Legutóbb a június végére tervezett Francia Nagydíjat törölték, a mostani tervek szerint a július eleji ausztriai futam(ok) után Nagy-Britannia, majd a Hungaroring következne – zárt kapuk mögött.

Legfrissebb hírek

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
5 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
Tegnap, 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
Tegnap, 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
Tegnap, 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47
Ezek is érdekelhetik