F1: végleg távozott a Williamstől a Mercedes sikerkovácsa

2019.06.25. 12:32
null
Paddy Lowe nem tudta kirántani a bajból a Williamst (Fotó: AFP, archív)
Az F1-es Williams-istálló kedden hivatalosan bejelentette, hogy távozik a csapat műszaki vezetői pozíciójából Paddy Lowe, a McLaren és a Mercedes korábbi technikai igazgatója.

Az F1-et évek óta uraló Mercedes sikereinek alapjait Ross Brawnnal közösen lefektető Lowe 2017-ben igazolt át a Williamshez, amelynél a 2018-as és a 2019-es autó tervezése és építése az irányítása alatt zajlott.

Ám mindkét autó gyengére sikerült, az idei ráadásul a mezőny végén kullog. Ezzel a csapat már a téli teszteléskor szembesült – Lowe már akkor, március 5-én elhagyta az istállót, és személyes okokra hivatkozva nem is állt többé munkába.

A Williams most közölte, hogy a szakember végleg elköszönt.

Lowe távollétében Doug McKiernan, az aerodinamikai részleg vezetője lett a csapat műszaki vezetője, míg a társalapító Patrick Head tanácsadóként segít.

Legfrissebb hírek

„Erre nincs mentség. Szégyellem magam” – Leclerc számára a falban végződött az időmérő

F1
8 órája

Russell pole-t szerzett Spanyolországban! Hamilton az első sorban, Leclerc a falban zárta az időmérőt

F1
11 órája

Russell visszavette a vezetést a spanyolországi időmérő előtt

F1
15 órája

A McLaren visszatért az élre – megszorongathatja a Mercedest Spanyolországban?

F1
2026.06.12. 20:12

Norris tört az élre a második spanyolországi edzésen

F1
2026.06.12. 18:05

A Red Bull és a McLaren is megtámadhatja az FIA döntését Gasly ügyében

F1
2026.06.12. 16:55

Russell kezdett a legjobban Spanyolországban

F1
2026.06.12. 14:35

Az Alpine elérte a célját: Gasly visszakapta a monacói dobogót – hivatalos

F1
2026.06.12. 12:23
Ezek is érdekelhetik