F1: tilos menet közben eldobálni a sisakrostély védőfóliáját
A Nemzetközi Automobil-szövetség az Ausztrál Nagydíjtól fogva megtiltotta az F1-es pilótáknak, hogy a bukósisak rostélyáról letépett védőfólia réteget a pályán vagy a bokszutcában eldobják.
Az FIA indoklást nem fogalmazott meg a sportszabályzatban, de nem feltétlenül környezetvédelmi szempontokból határoztak így, inkább azért tilthatják a „szemetelést”, mert több csapat is panaszkodott tavaly amiatt, hogy a fékek hűtőnyílásába szorultak ezek a fóliák. Fernando Alonso a tavalyi Spanyol Nagydíjon éppen emiatt esett ki.
Az FIA azt nem részletezte, milyen büntetés jár annak, aki mégis eldobálja a fóliát, amelyet ezentúl a pilótafülkében kell elhelyezni, vagy a bokszkiállásra kell hagyni az eltávolítását.
Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes
F1
2026.06.16. 11:47

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon
F1
2026.06.15. 07:57
Ezek is érdekelhetik






