ZSOLDOS BARNA 2019.05.23 12:37 Frissítve: 2019.05.23 13:36

F1: Sztoicskov, Massa, Albert herceg – újra pilótafoci

Ahogy az elmúlt években, idén is megrendezték az autóversenyzők és a hercegség csapatának monacói gálameccsét, az F1-esek gárdájában szokás szerint a lelkesedés dominált.

Természetesen a monacói csapatot II. Albert herceg vezette a pályára (Fotó: Getty Images)

Ha Formula–1-es Monacói Nagydíj, akkor jótékonysági futballmeccs, amely természetesen ebben az évben sem maradhatott el. Az úgynevezett „Nazionale Piloti”, vagyis a versenyzők csapata minden esztendőben megmérkőzik ilyenkor a hercegség sztárcsapatával, ami egyébként nem kis kihívás, hiszen az ellenfélnél korábbi futballcsillagok is rendre felbukkannak.

A monacói csapatot ezúttal is olyan egykori klasszisok erősítették, mint William Gallas vagy épp Hriszto Sztoicskov, s pályára lépett maga II. Albert herceg is. A versenyzők csapatát a már-már szokásosnak mondható mag alkotta, többek között Felipe Massával, Mick Schumacherrel és Pierre Gaslyval, akik olykor-olykor képesek voltak zavart okozni az ellenfél kapuja előtt, ám így is inkább „a játék küzdő jellege domborodott ki”. A monacói sztárok 3–2-re nyertek, a versenyzőknek legalább egy évet várniuk kell a visszavágásra.

Felipe Massa már rutinosan kergette a labdát (Fotó: Getty Images)
2019.06.24 22:02:01

F1 ZSOLDOS BARNA

NS-VÉLEMÉNY. Mindig is voltak és mindig is lesznek kiemelkedő csapatok.

2019.06.23 12:14:17

F1 nemzetisport.hu

Hamilton 36 pontra növelte az előnyét a vb-összetettben • Vettel az 5. helyig jött előre.

2019.06.22 13:31:21

A brit 1:28.319-es körrekorddal lett első, míg a két McLaren az ötödik és hatodik helyet szerezte meg.

2019.06.22 08:43:47

A finn 41 ezreddel végzett Hamilton előtt, a Ferrarik lemaradása csaknem 5 tized az időmérő előtt.

2019.06.21 13:04:45

A brit úgy lett második, hogy nem futott gyors kört a lágyon, a két Ferrari hátránya 6-7 tized.