F1: Rosberg tesztet szervezett Kubicának a Williamsnél

2017.09.17. 12:47
Nico Rosberg munkához látott mint Robert Kubica menedzsere, és a német motorsport-total.com szerint máris elintézte, hogy a lengyel pilóta október elején tesztelje a brit istálló 2014-es autóját.

Kubica a Renault-nál próbálkozott, de a francia istállónál biztosan nem kap lehetőséget, hiszen eldőlt, hogy Carlos Sainz Jr. lesz Nico Hülkenberg csapattársa. A 32 éves lengyel ezt követően kérte fel Rosberget érdekei képviseletére, hiszen a németnek jó kapcsolatai vannak a Williamsnél, ahol az utolsó érdemi szabad pilótaülés megmaradt 2018-ra.

A német szaklap úgy tudja, Kubica október elején, a Malajziai és a Japán Nagydíj között tesztelheti a Williams 2014-es autóját, így a csapat felmérheti, érdemes-e folytatni a tárgyalásokat Rosbergékkel.

Ha igen, gyorsan megegyezhetnek Kubicával, aki mellett Rosbergnek is fontos szerep juthat a Williamsnél. A fő szponzor, a Martini ugyanis beleszól a pilótaválasztásba, olyan versenyző kell neki, aki népszerűsítheti a szeszes ital márkát – az egyik kritérium a minimum 25 életév, ami miatt például Pascal Wehrlein kiesik a kalapól.

A 32 éves Kubica megfelelő, de a motorsport-total.com szerint a Martininál a lengyelt nem tartják jó reklámarcnak, ezért Rosberg látná el a marketingfeladatokat.

A Williams ugyancsak a Martini reklámkampánya miatt nem ragaszkodik Felipe Massához. Az álom Fernando Alonso szerződtetése lett volna, de a spanyol minden bizonnyal a McLarennél marad. Jenson Button szerződtetése is szóba került, a brit is befutó lehet, akárcsak a 27 éves Marcus Ericsson, aki a mögötte álló szponzorcsoport pénzéből is vinne a Williamshez.

A svéd esetében az a kérdés, hogy a Martini vagy a másik forrás pénzét szeretné-e a Williams.

Legfrissebb hírek

MTVA: a nézettségi listák élén zárt a Magyar Nagydíj

F1
1 órája

Norris már nem tagja egy világbajnoki klubnak

F1
2026.07.27. 13:13

A Magyar Nagydíjon mutatkozott be az új Safety Car

F1
2026.07.27. 12:28

„Lando Norris bajnoki üzemmódba kapcsolt” – lapszemle a Magyar Nagydíj után

F1
2026.07.27. 10:28

Jenson Button: A Hungaroringet sohasem fogom elfelejteni!

F1
2026.07.27. 08:25

Verstappen versenye a túlélésről szólt, de dobogóra állt a Magyar Nagydíjon

F1
2026.07.26. 20:44

Antonelli 50 pont előnnyel megy nyári szünetre, de nehéz folytatásra számít

F1
2026.07.26. 20:19

Hamilton a Ferrari taktikáját és a saját teljesítményét is kritizálta a Magyar Nagydíj után

F1
2026.07.26. 19:25