F1: Ricciardo még közelebb került az abszolút körrekordhoz

2017.07.28. 15:36
Ricciardónak továbbra sincs meg az abszolút csúcs (Fotó: twitter.com)<br />
A Formula–1-es Magyar Nagydíj második pénteki szabadedzésén is Daniel Ricciardo volt a leggyorsabb, aki a délelőtti idejét tovább javítva 2 század másodpercre közelítette meg Rubens Barrichello 2004-es abszolút körrekordját. A második helyen Sebastian Vettel, a harmadikon Valtteri Bottas zárt, majd Kimi Räikkönen jött, aki alatt az edzés felénél megállt a Ferrari. A Magyar Nagydíj tavalyi győztese, Lewis Hamilton az ötödik legjobb idővel végzett, leggyorsabb körét a többinél keményebb keverékű lágy gumikon tette meg. A tréninget kétszer is félbe kellett szakítani, előbb Pascal Wehrlein, majd Jolyon Palmer balesete miatt.

ÉLŐBEN A MAGYAR NAGYDÍJ PÉNTEKI NAPJÁRÓL

A Magyar Nagydíj első szabadedzése után a másodikon is Daniel Ricciardo volt a leggyorsabb, ezúttal nem Kimi Räikkönent, hanem a másik ferrarist, Sebastian Vettelt megelőzve. Az első tréninghez képest minimálisan javultak a köridők, a Red Bull ausztrál pilótája az 1:18.486-ról 1:18.455-re javított, azaz még mindig elmarad Rubens Barrichello 2004-es 1:18.436-jától, de már csak 19 ezreddel.

Az élmezőny továbbra is nagyon szoros, az első hat helyezett fél másodpercen belül végzett egymáshoz képest, s ugyanúgy vegyül a Mercedes a Red Bull-lal és a Ferrarival, mint délelőtt. Ez nagyon szoros folytatást ígér, de ne feledjük, a Mercedes az időmérőre mindig képes rendkívüli extrára, ráadásul Lewis Hamilton a szuperlágy gumival nem tudott olyan zavartalan mért kört futni, mint lágyon, így neki a lassabb keveréken született meg a délutáni legjobbja.

Az embernek az az érzése, hogy tiszta körön neki már ma meglett volna a körrekord. Így viszont szombatig várni kell rá.

Szeptember 17., 14.00: Szingapúri Nagydíj

Az egyik körébe Kimi Räikkönen lelassuló és leálló Ferrarija zavart be, a finn a 13-as kanyarban parkolt rövid ideig, mielőtt újraindította az autóját és visszament a bokszba. Később újraindult, 28 megtett körével egyáltalán nem lógott ki a sorból.

Az élen záró hatos mögött a McLaren helyett a Renault zárt, az egy jó körre mindenhol képes Nico Hülkenberg hozta be a sárga-fekete autót a hetedik helyre.

Csapattársa, Jolyon Palmer az első szabadedzés után a másodikon is összetörte a gépét, megint piros zászlót lengettek miatta. Ezúttal az utolsó kanyarban csúszott ki – ha nem műszaki hiba okozta, és Palmer távozni kényszerül a Renault-tól, a szerdán a Hungaroringen tesztelő Robert Kubicát talán még hamarabb bevetik.

A másik piros zászlós kényszerszünetet Pascal Wehrlein miatt rendelték el, a Sauber német pilótáját a pálya ügyeletén is megvizsgálták, miután a 11-es kanyarban a gumifalba csapódott. Szerencsére minden rendben volt.

A Pirelli az első szabadedzés után arról számolt be, hogy a gumik kopása aggodalmat okozhat a csapatok körében. A piros zászlós szünetek miatt délután nem sokkal lettek okosabbak az istállók, de az biztos, hogy vasárnap még melegebb lesz.

Folytatás szombaton 11 órától a 3. szabadedzéssel.

32. MAGYAR NAGYDÍJ, 2. SZABADEDZÉS
1. Daniel Ricciardo ausztrál Red Bull-TAG Heuer 1:18.455 átlag: 201.027 km/ó 32 kör
2. Sebastian Vettel német Ferrari 1:18.638 0.183 mp h. 28
3. Valtteri Bottas finn Mercedes 1:18.656 0.201 33
4. Kimi Räikkönen finn Ferrari 1:18.755 0.300 28
5. Lewis Hamilton brit Mercedes 1:18.779 0.324 31
6. Max Verstappen holland Red Bull-TAG Heuer 1:18.951 0.496 25
7. Nico Hülkenberg német Renault 1:19.714 1.259 33
8. Fernando Alonso spanyol McLaren-Honda 1:19.815 1.360 31
9. Carlos Sainz Jr. spanyol Toro Rosso-Renault 1:19.834 1.379 35