A Red Bull előzött Szocsiban – Verstappen az élen a második edzésen

H. L.H. L.
2019.09.27. 13:34
Verstappen remek körrel zárt az élen (Fotó: AFP)
A első tréningen másodikként záró Max Verstappen végzett az élen az F1-es Orosz Nagydíj második szabadedzésén. A Red Bull-os mögött Charles Leclerc érkezett a Ferrarival, míg a 3–4. helyen Valtteri Bottas vezérletével a két Mercedes foglalt helyet. Sebastian Vettel egyelőre nagy hátrányban van a csapattársához képest, több mint 1 másodperces lemaradással lett az ötödik.

A Ferrari Szocsiban is jól kezdett, ugyanis Charles Leclerc révén az élen zárta az első szabadedzést. Igaz, a monacói előnye azonban nem volt számottevő, a második Max Verstappen 82 ezredet kapott, míg a 4–5. helyen záró Mercedes riválisaival ellentétben nem a lágy keveréken teljesítette a leggyorsabb körét, vagyis nagy kérdés volt a folytatás előtt, hogy miként alakul a maranellóiak előnye.

41. Amerikai Nagydíj

Az első gyakorlással ellentétben a második mozgalmasan indult, gyorsan megtelt a pálya és a köridők is záporoztak, ráadásul mindhárom keverék használatban volt. A mezőny nagy része a közepesen kezdte meg a munkát, míg az élcsapatok közül a Mercedes különcködött a kemény gumikon.

Az első köröket követően a két Ferrari állt az élen Lewis Hamilton, Verstappen és Valtteri Bottas előtt, igaz, a brit végül nem a keményen, hanem a közepesen teljesítette a gyors körét, miután virtuális biztonsági autós szakasz lépett érvénybe a próbálkozása alatt. A pályamunkásoknak a 2-es kanyar bukóterében kellett visszahelyeznie a levert táblát, ami a pályaelhagyás utáni követendő útvonalat hivatott jelezni a versenyzőknek.

Az időmérős szimulációk után viszont átíródott a sorrend: Verstappen remek körrel állt az élre, és 1:33.162-es idejét már senki sem tudta megjavítani. A Red Bull tehát jó formában kezdte az Orosz Nagydíjat, ám nem szabad elfelejteni, hogy a holland a 6. pozíciónál előrébb nem startolhat vasárnap, hiszen a belső égésű motor cseréje miatt 5 rajthelyes büntetést kapott.

Hozzá hasonló mértékű hátrasorolással sújtották csapattársát, Alexander Albont, illetve Pierre Gaslyt is, míg Danyiil Kvjat a mezőny végéről kezdheti meg a vasárnapi futamot.

Másodikként Leclerc zárt, a monacói lemaradása 335 ezred volt, míg a 3–4. pozíciót elfoglaló Mercedesek 6-8 tizedet kaptak. Vettel enné is messzebb volt, a német több mint 1 másodperccel maradt el a jobbik Red Bull-ostól, az élcsapatok versenyzői közül így csak a bokszban időt vesztő Albont tudta megelőzni.

A hatodik Pierre Gasly lett a Toro Rossóval, míg az első tízes sorát Sergio Pérez, Nico Hülkenberg, Lance Stroll, illetve Albon egészítette ki, aki az utolsó percekben még a 17. helyen állt, és nem sokon múlt, hogy ne törje össze a Red Bullt, illetve egy Mercedest is.

Az edzés végén ugyanis Hamilton nagy tempóval érkezett meg a lassan haladó thaiföldire, aki nem vette észre az „ezüstnyilat", s ha a brit nem rántja félre a W10-est, akkor nagy baleset is történhetett volna.

Folytatás szombaton 11 órakor a harmadik szabadedzéssel.