F1: Monacóban a Mercedes a favorit - Alonso és Räikkönen

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.05.14. 10:37
Fernando Alonso és Kimi Räikkönen úgy véli, a jövő hét végi Monacói Nagydíjra a Mercedes érkezik fő favoritként, mert ha sikerül megszereznie az első rajtkockát, a versenyen is jó esélye lesz arra, hogy az élen maradjon.

„Egyértelmű, hogy a Monacói Nagydíjra a Mercedes érkezik fő esélyesként. A legutóbbi három versenyen az övék volt az első rajtkocka, tavaly Michael Schumacher csak a büntetése miatt nem indult a pole-ból Monte-Carlóban, nagyon meglepne, ha kikapnának az időmérőn. Ott pedig nem lehet előzni, a jó helyezéseiket tovább meg tudják majd tartani. Ahhoz, hogy esélyünk legyen a győzelemre, sürgősen ki kell találnunk valamit az időmérőre" – fogalmazott Alonso még a Spanyol GP utáni sajtótájékoztatón.

„Ahogy Fernando mondta, a Mercedes sajnos nagyon gyors lesz Monte-Carlóban, és ha megszerzik az időmérőn az első sort, utána nehéz lesz velük bármit is kezdeni – helyeselt Räikkönen. – Barcelonában a pálya utolsó szakaszán messze kiemelkedett a Mercedes a mezőnyből, ez az a része a spanyol aszfaltcsíknak, amely nagyon hasonlít a monacói szűk kanyargós pályára. Ha ugyanazt teszik, amit tavaly, nehéz lesz legyőzni őket."

Legfrissebb hírek

Norris egyelőre lépéshátrányban, Piastri és Verstappen magabiztos Szingapúrban

F1
10 órája

Piastri, Hadjar és Verstappen a top 3-ban, Russell és Lawson a falban zárta a villanyfényes edzést

F1
15 órája

Alonso a leggyorsabb a szingapúri nyitányon

F1
18 órája

Verstappen először nyer Szingapúrban? Piastri visszavág?

F1
2025.10.02. 15:50

F1: hőségriadót rendeltek el a Szingapúri Nagydíjra

F1
2025.10.02. 14:53

Steiner szerint a Ferrarinál már bánják Hamilton szerződtetését

F1
2025.10.01. 11:36

Gyászol Lewis Hamilton, elvesztette hű társát

F1
2025.09.29. 16:19

Montezemolo azonnal leigazolná Verstappent a Ferrarihoz

F1
2025.09.26. 14:00
Ezek is érdekelhetik