F1: lemond a világbajnoknak járó 1-es rajtszámról Hamilton

MTI MTIMTI MTI
2014.11.24. 09:51
Hamilton nem vált rajtszámot, marad a 44-esnél, az bevált... (Fotó: Reuters)
Lemond a világbajnoknak járó 1-es rajtszámról jövőre Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája, aki a vasárnapi Abu-Dzabi Nagydíjon aratott sikerével nyerte meg pályafutása második Formula–1-es vb-címét.

A 29 éves versenyző Toto Wolffnak, a Mercedes sportigazgatójának hétfői közlése szerint azt kérte, hogy a következő szezonban is az idén használt 44-es rajtszámmal versenyezhessen.

Az idei szezonban bevezetett szabálymódosítás szerint a pilóták maguk választhatnak rajtszámot, s azt pályafutásuk végéig megőrizhetik. A mindenkori világbajnoknak ezzel együtt jár az 1-es, de ha akar, lemondhat róla.

Az elmúlt négy évben a Red Bull-lal sorozatban négyszer vb-győztes Sebastian Vettel autóján volt látható az 1-es, a Ferrarihoz igazoló német pilóta jövőre 5-ös rajtszámmal szerepel majd.