F1: Hamilton rajtbüntetést kapott az Osztrák Nagydíjra – hivatalos

H. L.H. L.
2020.07.05. 14:35
null
Az utolsó pillanatban változott a rajtsorrend – Hamilton az ötödik helyre esett vissza (Fotó: AFP)
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) nem sokkal az F1-es Osztrák Nagydíj rajtja előtt három rajthelyes büntetéssel sújtotta a szombaton a második helyet megszerző Lewis Hamiltont.

 

Lewis Hamiltont pályalevágásért és a sárga zászló figyelem kívül hagyásáért is vizsgálták a spielbergi időmérőt követően, azonban hiába törölték az harmadik szakaszban futott elsőgyors körét, a sárga zászlós esetben a sportfelügyelők nem látták vétkesnek a versenyzőt, ezért megtarthatta a második helyét.

A Red Bull azonban nem sokkal a vasárnapi rajtot megelőzően óvást nyújtott be a döntés ellen, és a bemutatott új bizonyítékot hatására a döntéshozók 3 rajthelyes hátrasorolással sújtották a címvédőt.

Hamilton így az ötödik helyre szorult vissza, miközben Max Verstappen a második, Lando Norris a harmadik, míg Alexander Albon a negyedik pozícióba lépett előre.

 

Legfrissebb hírek

F1, Kínai Nagydíj, időmérő

F1
2 perce

Russell nyert a két Ferrari előtt az év első sprintversenyén

F1
2 órája

Törlik a versenynaptárból a bahreini és a szaúdi Formula–1-es futamot – sajtóhír

F1
14 órája

Katasztrófa a Red Bullnál, fejvakarás a Ferrarinál – a Mercedes tempójára ezúttal sem volt ellenszer

F1
17 órája

A Mercedesé az első rajtsor; Norris harmadik az év első sprintidőmérőjén

F1
22 órája

Mercedes az élen hangol az év első sprintidőmérőjére

F1
Tegnap, 5:49

A Kínai Nagydíj elhozhatja az áttörést a Ferrari és Hamilton számára?

F1
2026.03.12. 14:40

„Lecseréltem a szimulátoromat Nintendo Switchre” – Verstappen a Mario Karttal gyakorol

F1
2026.03.12. 12:44
Ezek is érdekelhetik