F1: Hamilton nem osztozik Bottasszal, titkosítaná az adatokat

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.02.20. 12:42
Lewis Hamilton, a Mercedes háromszoros világbajnok pilótája nem szeretné, ha a csapattársak között nyilvánosak lennének a különböző tesztek eredményei, adatai, valamint a beállítások.

Hamilton az istálló szponzora, a UBS rendezvényén elmondta, úgy véli, a versenyzőknek önerőből kellene megtalálniuk az optimális beállításokat, s szeretné, ha a csapattársa nem férhetne hozzá az általa elért részeredményekhez és a különféle adatokhoz.Hamilton az istálló szponzora, a UBS rendezvényén elmondta, úgy véli, a versenyzőknek önerőből kellene megtalálniuk az optimális beállításokat, s szeretné, ha a csapattársa nem férhetne hozzá az általa elért részeredményekhez és a különféle adatokhoz.

„Kimegyek a pályára, megcsinálom a házi feladatom, egy másik srác pedig minden adatomat látja – elégedetlenkedett a Mercedes háromszoros világbajnok versenyzője. – Megkértem az istállót ennek érdekében, nem szeretném, ha a csapattársam látná a beállításaim, különféle adataim.”

„Nem érzem tisztességesnek, hogyha a társam jól végzi a dolgát, rájön, mivel lehet gyorsabb, azt én a számítógépen láthatom és mindent elemezhetek. Mindenkinek magának kellene rájönnie, hogyan válhat jobbá, hogy érhet el jobb eredményeket.”

„Például amikor a pályán vagyunk, tanulmányozzuk a féktávokat, az íveket, a gumi nyomvonalát, a bukkanókat. Ezek mind-mind olyan részletek, amik sokat segítenek abban, hogy gyorsabban vegyek be egy kanyart. Ezekre az elemzésekre hozzám hasonlóan többé-kevésbé mások is képesek, ám azzal, hogy az adatok csapaton belül nyilvánosak, sokan egyszerűen inkább csak másolni próbálják a másikat, mondván, »ha ő itt öt méterrel később fékez, akkor én is így teszek«.”

„Ez nem tetszik nekem, lehetőséget ad a társamnak arra, hogy közelebb kerüljön hozzám. Ezért szerettem annyira a gokartot, ott ilyenekre nem volt lehetőség, kizárólag a tehetséged számított, azzal tudtál kitűnni a többiek közül.”

Hiányzik már? Napokon belül felpörög a Formula–1!

MINDEN, AMIT A 2017-ES IDÉNYRŐL TUDNI KELL!

 

 

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
10 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
13 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
16 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik