F1: Hamilton akkor is nyertes, ha nem nyer; Räikkönen visszakapta

2015.11.02. 12:56
A Formula–1 2015-ös bajnokának nevét már több mint egy hete ismerjük, ennek ellenére bőven tartogatott izgalmat és fordulatot a magaslati levegőn megrendezett, 23 év szünet után visszatérő Mexikói Nagydíj. Nézzük a Nico Rosberg győzelmével véget érő futam legérdekesebb momentumait, azaz ismét itt az F–1-legek!

A HÉTVÉGE MÉMJE: James Bond: Oroszországból szeretettel. Valtteri Bottas és Kimi Räikkönen Szocsi után Mexikóban is összeütközött, ezúttal a Jégember húzta a rövidebbet. A HÉTVÉGE MÉMJE: James Bond: Oroszországból szeretettel. Valtteri Bottas és Kimi Räikkönen Szocsi után Mexikóban is összeütközött, ezúttal a Jégember húzta a rövidebbet.

(Forrás: Twitter)

TOVÁBB FOKOZVA: Miután Bottas elhúzott Räikkönen mellett:

Az ütközés felvétele:

Majdnem elfért.
(Forrás: YouTube)
CSAK Mexikóban történhet ilyen:

A SZURKOLÓKRA ÉS A NÉZŐSZÁMRA SEM LEHETETT PANASZ. 135 ezren nézték a helyszínen élőben a mexikói futamot, a három nap alatt összesen 335 ezer látogató fordult meg a Mexikói Nagydíj helyszínén.

(Fotó: Twitter)
LÉLEGZETELÁLLÍTÓ volt a díjátadót övező látvány.

És a dobogó sem nézett ki rosszul, köszönhetően a sombreróknak.
(Fotó: Reuters)
Olé, olé, olé, olé!
Nico Rosberg nevét skandálták. „Muchas grácias por el apoyo” – Rosberg spanyolul köszönte meg a biztatást.

A futamon a német ért elsőként célba, de valamivel később már Lewis Hamilton is „nyertesnek” érezhette magát.
Nem könnyű megtalálni, de ott van Hamilton is a hölgyek gyűrűjében (Fotó: Twitter)

Ott, ott... (Fotó: Twitter)
EZ NEM FUTBALL! A futam közben kipördülő Felipe Nasrt az egyik néző megpróbálta eltalálni egy üveggel. Szerencsére nem célzott jól, de a rendőrök őt megtalálták.

A LEGAKTUÁLISABB MÉM Kimi Räikkönen 2015-ös szezonjáról.

Apa, milyen egy szerencsés futam? Nem tudom, fiam, mi Kimi-rajongók vagyunk (Forrás: Facebook)
A LEGBOLDOGABB NYOLCADIK HELYEZETT: Sergio Pérez, aki rendkívül élvezte, hogy hazai pályán versenyezhet. „Nagyon szerencsés vagyok, hogy ilyen hazám van, és ilyen szurkolók álltak mögém.”

A LEGBOLDOGABB F1-CSAJOK - Így ünnepelték a Williams-lányok Bottas harmadik helyezését.

BIZONYÍTÉK. Carlos Sainz Jr. vérében van a rali.

ROSBERG karrierje során először szerzett mesterhármast, azaz nyert úgy, hogy a pole pozíció és a leggyorsabb kör is az övé volt. Hamilton kilenc ilyen versenynél tart, a rekord Michael Schumacheré 22-vel.

A német elfelejtette a sisakját magával vinni a mérlegelésre. Szerencséjére/pechére Hamilton nem vágta hozzá.

NICO, te vagy az? Ha már a sapkáknál tartunk. A futam előtt Hamilton baseballsapkákat dobált a lelátóra. Természetesen az egyik visszarepült hozzá.

LASSÚ AZ F1? Felejtsük el! Mexikóban Sebastian Vettel – megpróbáltatásai ellenére – a futam egy pontján 366 km/h-val száguldott a magaslati levegőnek is köszönhetően. Az F1 sebességi rekordját Kimi Räikkönen tartja 370.1 km/h-val.

A HÉTVÉGE STATISZTIKÁJA. A 2009-es Ausztrál Nagydíj óta ez ez volt az első futam, hogy egyik Ferrari sem tudott eljutni a célig. Legutóbb a 2006-os Ausztrál Nagydíjon fordult elő, hogy ennyire korán kiesett mindkét autó, és a hivatalos végeredménybe sem került be a Scuderia (Räikkönen 2009-ben hivatalosan 13. lett). Érdekesség, hogy a két Ferrari a 2008-as Ausztrál GP-n sem jutott el a célig, azaz az elmúlt 10 évben Melbourne volt az elátkozott hely az olaszok számára.

A FUTAM HŐSE: Jenson Button, aki 70 rajthelynyi büntetést kapott, mégis a 14. helyen ért célba.

A HÉTVÉGE LEGCUKIBB RAJONGÓJA. Hamilton kutyusa és a mexikói életérzés.
(Fotó: Instagram)
LÁTOTT MÁR kerékcserét szuperlassításban? Nem? Csak mostanáig!

MALDONADO FEJLŐDIK. A futamot is befejezte és csak majdnem vitte el a falat Mexikóban.