F1: Ez autóversenyzés, nem cirkusz – Räikkönen

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.10.27. 11:17
Mint ismert, a Formula–1-es Amerikai Nagydíj szombat esti időmérőjét az időjárási körülmények miatt, háromórás halasztás után tették át vasárnap, itthoni idő szerint délután három órára. Az addigi ülésezés idejére a kitartó szurkolókat a bokszutca dolgozói és a versenyzők próbálták szórakoztatni. 

A maratoni, háromórás esőzés közepette a bokszutcában unatkozó alkalmazottak mindent megtettek, hogy szórakoztassák az addig ázó közönséget. A szerelők rögtönzött „csónakkal” versenyeztek, a Red Bullnál táncoltak, Nico Rosberg operatőrrel focizott, a Toro Rosso-„apukák” Jos Verstappen és Carlos Sainz fiuk autójába ültek, teljes felszerelésben.

Azonban észrevehetően kimaradtak a szórakoztatásból a Ferrari pilótái.

Kimi Räikkönen beismerte, hogy nem akart csatlakozni a „cirkuszhoz”, ami szokatlan televíziós látványosságot jelentett az austini időmérőn.

Megkérdezték miért nem vettek részt a szórakozásban, Kimi Räikkönen így válaszolt a Turun Sanomat újságnak:

„Őszinte választ szeretne hallani? Ez Formula–1, nem cirkusz. Az emberek azért jönnek, hogy autóversenyt lássanak, és szerintem ez minden, amit tehetünk. Az ilyen eső miatti halasztás néha előfordul. Engem nem zavar, mindenki azt csinál, amit akar. De ez az én döntésem. Mint mondtam, nem cirkuszban vagyunk”

A Ferrari főnöke, Maurizio Arrivabene támogatta sofőrje hozzáállását a helyzethez.

„ Ez Formula–1 nem a Cirque du Soleil. Nem ugyanazt a „műsort” adtuk elő, és elmondhatom, hogy szombaton mi mozgássérült, tolószékes gyerekeket vittünk a garázsba. Ezt nem mutatták a televízióban, de a legkevesebb, hogy adtunk nekik valami különlegeset”– értett egyet az olasz csapatfőnök. A maratoni, háromórás esőzés közepette a bokszutcában unatkozó alkalmazottak mindent megtettek, hogy szórakoztassák az addig ázó közönséget. A szerelők rögtönzött „csónakkal” versenyeztek, a Red Bullnál táncoltak, Nico Rosberg operatőrrel focizott, a Toro Rosso-„apukák” Jos Verstappen és Carlos Sainz fiuk autójába ültek, teljes felszerelésben.

Azonban észrevehetően kimaradtak a szórakoztatásból a Ferrari pilótái.

Kimi Räikkönen beismerte, hogy nem akart csatlakozni a „cirkuszhoz”, ami szokatlan televíziós látványosságot jelentett az austini időmérőn.

Megkérdezték miért nem vettek részt a szórakozásban, Kimi Räikkönen így válaszolt a Turun Sanomat újságnak:

„Őszinte választ szeretne hallani? Ez Formula–1, nem cirkusz. Az emberek azért jönnek, hogy autóversenyt lássanak, és szerintem ez minden, amit tehetünk. Az ilyen eső miatti halasztás néha előfordul. Engem nem zavar, mindenki azt csinál, amit akar. De ez az én döntésem. Mint mondtam, nem cirkuszban vagyunk”

A Ferrari főnöke, Maurizio Arrivabene támogatta sofőrje hozzáállását a helyzethez.

„ Ez Formula–1 nem a Cirque du Soleil. Nem ugyanazt a „műsort” adtuk elő, és elmondhatom, hogy szombaton mi mozgássérült, tolószékes gyerekeket vittünk a garázsba. Ezt nem mutatták a televízióban, de a legkevesebb, hogy adtunk nekik valami különlegeset”– értett egyet az olasz csapatfőnök.

Legfrissebb hírek

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
5 órája

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
7 órája

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
13 órája

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
2026.06.16. 11:32

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51
Ezek is érdekelhetik