Hamilton csak 69 ezreddel előzte meg Vettelt

2015.04.18. 13:55
A Ferrari a Bahreini Nagydíj harmadik szabadedzésén is versenyképes volt (Fotó: Action Images)<br />
A péntekinél szelesebb időben, emiatt hűvösebb aszfalton tartották meg a Bahreini Nagydíj harmadik szabadedzését, amelyen a Ferrari újra közel került a Mercedeshez, Lewis Hamilton csak 69 ezreddel ment gyorsabb kört, mint Sebastian Vettel. A magyar idő szerint 17 órakor kezdődő időmérőn kiderül, mennyire valós ez a különbség.

Szeles, de így is meleg időben rendezték meg a Bahreini Nagydíj 3. szabadedzését, amelyen a Ferrari tartani tudta a lépést a Mercedesszel, Sebastian Vettel csak 69 ezreddel kapott ki Lewis Hamiltontól a lágy gumikon. A világbajnok istálló azonban az időmérőre rendszerint sokkal többet javul, mint riválisai, így a Ferrarinál továbbra is inkább a versenytempóban bíznak, a pole pozíció megszerzésében még nem.

A Williams számára biztosnak tűnik a harmadik rajtsor, aztán a Lotus és a Red Bull autói következnek. Utóbbinál rémes edzése volt Danyiil Kvjatnak, aki megcsúszott, és ezután túl kényelmesen hagyta autóját a bukótérben gurulni, a Red Bull-Renault pedig végül az egyik ritka bahreini kavicságyban ragadt. Amatőr hiba volt, az idén már nem az első az orosztól.

A McLarennel Jenson Button a 11. helyen zárt, talán az egyik Honda-motoros autó már továbbjuthat az időmérő első szakaszából.

Az időmérő magyar idő szerint 17 órakor kezdődik. Ez helyi idő szerint 18 óra, éppen a naplemente ideje.

A SZABADEDZÉS PERCRŐL PERCRE

15.00 Kockás zászló, vége az edzésnek. Az időmérő 17 órakor kezdődik.

14.59 Az élcsoportban senki sem javított az első mért köréhez képest, így Hamilton, Vettel, Rosberg, Räikkönen maradt a sorrend.

14.57 Maldonado bejött a 7. helyre a két Williams és Ricciardo közé.

14.55 Räikkönen 1:35.1-gyel a negyedik helyen, Rosberg mögött. A két Williams elé befért, Bottast és Massát Ricciardo, Hülkenberg, Nasr és Button követi a sorban.

14.53 Hamilton 1:34.599-cel az élen, Vettel 69 ezreddel kapott ki tőle. Räikkönenen a sor.

17.00: a verseny rajtja

14.52 Bottas 1:35.3-mal csapattársa elé ugrott. Vettel és Räikkönen is a pályán.

14.51 Massa 1:35.4-gyel a második.

14.50 Rosberg 1:34.968-cal megelőzte honfitársát. A két Williams és Hamilton is gyors körön.

14.48 Hülkenberg 1:36.421-gyel átvette a vezetést.

14.47 Hülkenberg az első a pályán lágy gumikon. Pérez és Rosberg követi a példáját.

14.44 Maldonado még odalépett a használt közepesen kemény gumijain, és feljött az 5. helyre Rosberg és Nasr közé.

14.41 Alonso a 14. helyre jött be. A többiek közül senki sem tud javítani mért körén.

14.36 Elvitte a traktor a Red Bull-Renault-t, újraindult az edzés. Még mindig mindenki a közepesen kemény gumikat használja.

Pérez a szahíri pályán

14.34 Räikkönen, Vettel, Bottas, Rosberg, Massa, Maldonado, Verstappen, Hamilton, Nasr, Button, Grosjean, Kvjat az első 12 sorrendje. Egyedül Alonsónak nincs mért köre.

14.32 Piros zászló.

14.31 A visszajátszásból úgy tűnik, annyira megdöbbent a megcsúszása miatt, hogy nem vette észre, hogy autója a kavicságy felé gurul. Fékezhetett volna előtte, rengeteg ideje volt, de az autó begurult a bukótér kavicsos részébe, ahonnan már nem volt kiút.

14.30 Kvjat a bahreini pálya kevés kavicságyai közül az egyikbe csúszott a Red Bull-lal. Az orosz az idén akkor is a sóderben köt ki, ha műszaki hibás az autója.

14.27 Megvan Hamilton első érdemi köre is, 1:38.0-val a hatodik. Az angol a hátsó kerekek túlhevülésére panaszkodik.

14.24 Räikkönen 1:36.973-mal vezet, Hamilton 1:42-t ment.

14.23 Vettel az élen 1:37.290-nel.

14.22 Hamilton és Räikkönen első köre nem sikerült jól, most újra megnyomják.

14.19 Rosberg 1:37.599-cel az élre ugrott, Maldonado mögött Verstappen a harmadik. Hamilton gyors körön, Räikkönen a pályán.

Megjelent a Nemzeti Sport Magazin, fókuszban a 2015-ös idény!

14.17 Maldonado 1:37.962-vel az élre ugrott.

14.16 Grosjean feljött a 2. helyre, Maldonado is gyors. Rosberg csatlakozott a körözéshez a Mercedesszel.

14.12 Hülkenberg, Pérez és Ericsson is mért kört ment, lassabbak Buttonnál.

14.10 A McLaren számára jó hír, hogy tesztpilótája, Stoffel Vandoorne kiváló versenyzéssel, a 8. helyről előretörve nyerte meg a GP2 idénynyitó futamát Szahírban, nem sokkal az F1-es szabadedzés előtt. Az is biztató, hogy Vandoorne pole-köre 1:39.2 perces volt, azaz lassabb az autója, mint Buttonéké.

14.07 Button azt mondja, nagyon rossz a tapadás, a pályán mindenhol, főleg a hátsó kerekeknél. A pályára fújt homok lehet az oka. Nasr 1:38.095-tel az élre állt.

14.06 Buttoné az első mért kör, 1:39.127-et ment a McLaren-Hondával.

14.03 Pénteken Vettel, Räikkönen és Hamilton is megúszta büntetés nélkül az ellene folyó FIA-vizsgálatot. Vettel Pérezzel ütközött a második edzésen, mint kiderült, a kerekét rosszul rögzítették. Emiatt sem büntették meg a Ferrarit, mert nem állt fenn a veszélye annak, hogy leválik a kerék (bár veszélyes volt, mert Vettel ütközött). Räikkönent figyelmeztették, mert szabálytalanul hagyta el a boxutcát, Hamiltont ugyanezért rendelték a sportfelügyelők elé, de amikor odaért, közölték vele, téves hívás volt, nem tett semmi rosszat.