F1: A tavalyi év is olyan nehéz volt, mint az idei - Vettel

2012.12.08. 16:12
A Formula–1-es világbajnoki sorozatot egymás után harmadik alkalommal megnyerő német Sebastian Vettel szerint a 2011-es siker éppen olyan nehéz volt, mint az idei.
A történet pikantériája, hogy míg tavaly a Red Bull 25 éves versenyzője 11 futamgyőzelmet aratott, és négy futammal a vége előtt már világbajnok lett – végül 392 pontot gyűjtve, míg a mögötte záró Jenson Button 270-et szerzett –, addig idén az utolsó verseny közben is volt olyan állapot, amikor Fernando Alonso állt nyerésre, de Vettel végül három ponttal (281–278) ezúttal is megnyerte a sorozatot. „Nem foglalkoztat az a tény, hogy az emberek az előző évre visszanézve azt mondják, hogy könnyű volt, mert nem volt az – mondta Vettel. – Nem volt egyszerű. Oké, ha az eredményt nézzük, és azt, ahogy bebiztosítottuk az elsőséget, akkor úgy tűnhet, de nem volt egyszerű. Nem úgy mentünk ki a versenyekre, hogy megnyerjük a futamot. Nagyon, nagyon keményen dolgoztunk, hogy sikeresek legyünk a kétezer-tizenegyes szezonban.”

„Ez az év nyilvánvalóan szorosabb volt, a csapatok között kisebb volt a különbség, sok istállónak volt esélye. Úgyhogy ahelyett, hogy második, harmadik vagy negyedik helyeket szereztünk volna, néha ötödik vagy nyolcadik pozícióban zártunk, és ha most visszanézünk, láthatjuk, hogy minden egyes pontnak nagy jelentősége volt, és még ha nem is voltunk elég versenyképesek, hogy nyerjünk, az a néhány pont, amit meg tudtunk szerezni, sokat számított” – tette hozzá.
Legfrissebb hírek

Kettős Mercedes-siker az év első futamán; a Ferrari dobogón nyitott Melbourne-ben

F1
47 perce

Elátkozott ülés? Hadjar tökéletesen kezdett a Red Bull-lal

F1
14 órája

A valaha volt legjobb autóktól eljutottunk valószínűleg a legrosszabbakhoz – Norris

F1
16 órája

A Mercedes-fölény megosztja a mezőnyt, Hamilton reméli, hogy ennek nincs köze a sűrítési arányhoz

F1
17 órája

Mercedes-uralom az év első időmérőjén; Verstappen már a Q1-ben összetörte a Red Bullt

F1
Tegnap, 5:46

Russell az élen, Antonelli a falban zárta a késve kezdődő utolsó edzést Ausztráliában

F1
Tegnap, 4:18

Leclerc-t lenyűgözte a Mercedes; problémás napon van túl a McLaren Ausztráliában

F1
2026.03.06. 13:15

Piastri zárt az élen a két Mercedes előtt a 2. edzésen Ausztráliában

F1
2026.03.06. 05:49
Ezek is érdekelhetik