F1: a sisakkamera okozta Schumacher agysérülését - sajtóhír

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.10.13. 11:11
Szinte biztos, hogy a Michael Schumacher bukósisakjára szerelt fejkamera rögzítője okozta a hétszeres F1-es világbajnok súlyos fejsérüléseit decemberben Franciaországban – erről Jean-Louis Moncet francia újságíró számolt be azt követően, hogy beszélt Schumacher 15 éves fiával, Mickkel.

„Schumacher agysérülését nem a szikla okozta, hanem a sisakjára szerelt kamera rögzítője – mondta Moncet egy francia rádióműsorban. – Mick elmondta, hogy édesapja ébredési folyamata nagyon lassan zajlik. Rengeteg ideje van rá, az egész életét arra szánhatja, hogy felépüljön.”

Schumacher balesetének vizsgálata során már februárban is felvetődött, hogy a sisakkamera okozhatta Schumacher sérüléseit, de a francia ügyészség végül sem a német felszerelésének gyártóit, sem a méribeli sípálya üzemeltetőit nem vonta felelősségre.

Legfrissebb hírek

A Mercedes csalódott lenne, ha az FIA beavatkozna a bajnokságba a motorfejlesztés engedélyezésével

F1
7 órája

Így alakul át a Formula–1 a Miami Nagydíjra

F1
9 órája

F1: Tanulni kell a korábbi hibákból – Wolff

F1
Tegnap, 16:51

„Sokkal rosszabb is lehetett volna” – Bearman a szuzukai balesetéről

F1
2026.04.16. 15:35

A Mercedes és a Red Bull trükközött az időmérőn, az FIA lépett – sajtóértesülés

F1
2026.04.14. 15:50

„Nyilvánvaló, hogy tenni kell valamit” – az FIA elismerte, hogy szükség van változtatásokra

F1
2026.04.13. 13:10

Helmut Marko: Jelenleg nem segítheti a Red Bullt a Max-faktor

F1
2026.04.12. 11:15

Az egész idény rámehet a silverstone-i csapat problémáira

F1
2026.04.10. 10:19
Ezek is érdekelhetik