F1: A McLaren és a Ferrari idei autója is sz.r - Lauda

2014.07.21. 10:59
Niki Lauda szerint a riválisok tehetnek arról, hogy a Mercedes uralni tudja a 2014-es Formula–1-es idényt. A stuttgarti gyár F1-es részlegének vezetőjeként is mindig őszintén nyilatkozó háromszoros világbajnok szerint a Ferrari és a McLaren autója is „sz.r”.

„A McLarennek ugyanolyan motorja van, mint nekünk, de az autója sz.r. Sehol sincsenek. Ugyanez a Ferrarival, egy másik sz.r autó. De legalább a Ferrari jövőre a motorját átépítheti – mondta Lauda a spanyol El Paísnak. – A szabályokat tisztán írták meg, nem a Mercedes motorgyártó részlegének a hibája, hogy mások hülyék."Lauda a spanyol El Paísnak. – A szabályokat tisztán írták meg, nem a Mercedes motorgyártó részlegének a hibája, hogy mások hülyék."

Lauda elmondta, sajnálja Fernando Alonsót, aki az ötödik idényében sem nyer világbajnoki címet a Ferrarival.

„Biztosan nagyon mérges a helyzete miatt, talán csak a fizetésével elégedett. Nem tud átigazolni a McLarenhez, mert szerződés köti a Ferrarihoz, és csak akkor szabadulhat, ha kirúgják. Néha előfordul, hogy rossz csapatot választ az ember. Emlékeznek Ronnie Petersonra? Ő volt a legjobb versenyző az én időmben, de mindig rossz autót választott" – mondta Lauda.

Marco Mattiacci, a Ferrari csapatfőnöke az olasz Autosprintnek nyilatkozva nem lőtt vissza Laudának.

„Nem fogok olyan mondatokra reagálni, amelyeket kiragadtak egy szövegkörnyezetből, és nem is biztos, hogy így hangzott el. Niki Lauda számomra legenda, minden idők egyik legintelligensebb versenyzője, akit nagyra tartok" – mondta Mattiacci.

Legfrissebb hírek

„Egy kör különbség, és valószínűleg nyertem volna” – Russellt frusztrálja a Japán Nagydíj alakulása

F1
2026.03.29. 16:23

Verstappen komolyan fontolgatja, hogy befejezi az F1-es pályafutását

F1
2026.03.29. 14:56

„Figyelmeztettük az FIA-t” – a versenyzők változtatást követelnek Bearman óriási bukása után

F1
2026.03.29. 13:26

Antonelli az újabb sikerrel a pontverseny élén! Russell leszorult a dobogóról Szuzukában

F1
2026.03.29. 09:00

„Rendkívül frusztráló” – Leclerc kifakadt a szuzukai időmérő után

F1
2026.03.28. 16:30

Verstappen: Már sem dühöt, sem frusztrációt nem érzek

F1
2026.03.28. 13:26

A Mercedest nem lehetett Szuzukában sem megállítani: Antonelli és Russell az első sorban!

F1
2026.03.28. 08:05

A Mercedes állva hagyta a mezőnyt a szuzukai időmérő előtt

F1
2026.03.28. 04:40
Ezek is érdekelhetik