F1: a Ferrari késésben van az új autó építésével

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2014.12.22. 20:04
Sergio Marchionne, a Ferrari elnöke elismerte, hogy késésben vannak a következő szezonra tervezett versenyautó építésével.


„Nehéz feladat lesz, a Jóisten sajnos nem épít versenyautókat, mi viszont már most csúszásban vagyunk a miénkkel" – mondta Marchionne aki szerint a csapat korábbi vezetősége olyan stratégiai döntéseket hozott, amelyekkel ő nem értett egyet, emiatt eleve hátrányos helyzetből vágtak neki az új autó tervezésének.
„Nehéz feladat lesz, a Jóisten sajnos nem épít versenyautókat, mi viszont már most csúszásban vagyunk a miénkkel" – mondta Marchionne aki szerint a csapat korábbi vezetősége olyan stratégiai döntéseket hozott, amelyekkel ő nem értett egyet, emiatt eleve hátrányos helyzetből vágtak neki az új autó tervezésének.

A Ferrari az elmúlt nyolc hónapban a sikertelen évek következményeként „tisztogatást" tartott, Luca di Montezemolo korábbi elnök lemondott, kétszer változott a csapatfőnök személye, valamint távozott a motorokért felelős vezető, a vezető tervező, a technikai igazgató és a gumikért felelős vezető is. Rajtuk kívül a kétszeres világbajnok spanyol Fernando Alonso is elhagyta a csapatot, igaz, helyére a sorozatban négy vb-címet nyert német Sebastian Vettel érkezett. A csapatfőnöki posztot november óta Maurizio Arrivabene tölti be.

Legfrissebb hírek

„Nyilvánvaló, hogy tenni kell valamit” – az FIA elismerte, hogy szükség van változtatásokra

F1
16 órája

Helmut Marko: Jelenleg nem segítheti a Red Bullt a Max-faktor

F1
2026.04.12. 11:15

Az egész idény rámehet a silverstone-i csapat problémáira

F1
2026.04.10. 10:19

Verstappen versenymérnöke a McLarenhez szerződik – hivatalos

F1
2026.04.09. 17:53

„Az idény eddigi eredményei megmutatták, hogy bárkit képes vagyok legyőzni” – Antonelli megcélozta a bajnoki címet

F1
2026.04.08. 16:50

Száz éve született Jack Brabham, aki saját építésű autójával lett F1-es világbajnok

Népsport
2026.04.02. 10:00

Verstappen nélkül tesztel a Red Bull; a Ferrari többször is pályára hajt az F1-es kényszerszünetben

F1
2026.03.31. 16:24

A győztes sosem fog beszélni róla, de az idei F1 javításra szorul

F1
2026.03.31. 14:29
Ezek is érdekelhetik