nemzetisport.hu 2013.10.22 00:38 Frissítve: 2015.02.11 01:06

F1: 19 éves orosz lesz Vergne társa 2014-ben a Toro Rossónál

A Formula–1-es Toro Rosso istálló hétfőn nyilvánosságra hozta, hogy a francia Jean-Eric Vergne mellett a 19 éves orosz Danil Kvjat lesz a másik pilótája a 2014-es szezontól.

A Red Bull juniorjai közül Kvjat kapja meg a lehetőséget a Toro Rossónál (Fotó: redbull.com)

Vergne – aki harmadik szezonját kezdheti majd a Red Bull fiókcsapatánál – mellett némi meglepetésre kerül a csapatba a fiatal orosz, aki jelenleg a GP3-ban versenyez, ugyanakkor Franz Tost csapatfőnök szerint Kvjat a júliusi tesztelés során markáns teljesítménnyel bizonyította rátermettségét, és a szakmai visszajelzései rendkívül meggyőzőek voltak Silverstone-ban.

Az Ufában született, de Rómában élő orosz versenyző – aki anyanyelve mellett  angolul, spanyolul és olaszul is folyékonyan beszél – Daniel Ricciardo helyére érkezik, miután az ausztrál pilóta átveszi honfitársa, Mark Webber helyét a Red Bullnál.

2019.12.06 10:54:58

F1 H. Á.

Bemutatók, tesztidőpontok, versenynaptár, büntetőpontok, a világbajnokok listája.

2019.12.01 21:52:51

F1 ZSOLDOS BARNA

NS-VÉLEMÉNY. Összességében a Ferrari okolható a feledhető évadért.

2019.12.01 09:32:36

F1 HORVÁTH LILIÁNA (Budapest), ZSOLDOS BARNA (Abu-Dzabi)

A brit magabiztosan nyert Verstappen és Leclerc előtt • Bottas az utolsó helyről lett a negyedik.

2019.11.29 18:20:29

F1 FARKAS MÁTÉ

Az M4 Sport szakkommentátora szerint Verstappen több tekintetben még Hamiltonnál is jobb.

2019.11.30 12:32:53

F1 BÖRZÖLI BERNADETT (Budapest), ZSOLDOS BARNA (Abu-Dzabi)

Többen, köztük Leclerc nem ért fel az utolsó gyors körére • Hamilton mellől Verstappen rajtolhat.