„Életem egyik legjobb teljesítménye volt”

2010.03.28. 12:21
null
Hamilton szerint több volt a mai versenyben (Fotó: Action Images)
Címkék
A 2008-as esztendő világbajnoka mindössze a 11. helyről vágott neki az Ausztrál Nagydíjnak. Az egész verseny során igen aktívan ténykedve folyamatosan kúszott feljebb, de előbb Mark Webber akadályozta, miután megelőzte őt, majd a McLaren taktikája miatt másodszor is a boxba hajtott – eközben többen is megelőzték –, végül ismét az ausztrál akadályozta meg, hogy több mint húsz másodperces hátrányát ledolgozva megelőzze a nála körönként majd’ két másodperccel lassabb Ferrarikat.

„Úgy gondolom, hogy a mai volt életem egyik legjobb teljesítménye, ám sajnos a rossz stratégiánk miatt hátracsúsztam, majd Mark Webber még ki is lökött” – kezdte Hamilton.

„Elégedett vagyok az elvégzett munkámmal. Úgy gondolom, hogy kitettem a szívem a pályára, és jobb helyezést érdemeltem volna, mint ahogyan zártam. Küzdeni fogok a következő versenyen is” – folyatta a McLaren pilótája.

Hamilton a csapatrádión keresztül is nemtetszését fejezte ki amiatt, hogy másodszor is behívták a boxba, amely döntés szerinte elhibázott volt.

„A srácok mindig nagyszerű munkát végeznek, de a stratégia ezúttal nem volt jó. Az élmezőnyből mindenki más egy kerékcserével teljesítette a futamot, szemben az én két kiállásommal – tette hozzá a brit pilóta, aki arra a kérdésre, hogy kinek az ötlete volt a második kerékcsere, a következőt felelte: – Nem tudom, majd kiderítjük.”

A futamról szóló cikkünket ide kattintva olvashatják el!

Legfrissebb hírek

Gerwyn Price rendkívül erős játékkal nyerte meg a darts PL manchesteri állomását

Egyéb egyéni
5 órája

Pénteki sportműsor: FTC-Rail Cargo Hungaria–Alba Fehérvár KC

Minden más foci
6 órája

Férfi kosár Euroliga: nagy fordítás a Hapoel Tel-Avivtól, a Partizan nyerte a belgrádi derbit

Kosárlabda
7 órája

Svec Anna Sába főszereplésével nyert a győri vízilabdacsapat

Vízilabda
7 órája

Isabel Damborena Puskas: Nagyapám jobb ember volt, mint labdarúgó

Magyar válogatott
7 órája

A Nyíregyháza kiütötte az Aramis SE-t a futsal NB I felsőházában

Labdarúgó NB I
8 órája

A francia sportminiszter kitüntette Kamuti Jenőt és Szabó Lászlót

Egyéb egyéni
8 órája

Osztrák hokiliga: a Fehérvár a Graz elleni harmadik mérkőzését is elbukta

Jégkorong
8 órája
Ezek is érdekelhetik