Autósport: az F1-es Manor tesztpilótája nyert az Indy 500-on

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.05.29. 21:59
null
Alexander Rossi 15 év után első újoncként diadalmaskodott az Indy 500-on (Fotó: Action Images)
A Formula–1-ben öt versenyen induló, a Caterhamnél, majd a Manornál próbálkozó, utóbbinál még most is tartalékként alkalmazott Alexander Rossi életében először indult a legendás Indy 500-on, és meg is nyerte azt vasárnap.

Az Andretti Herta Autosport-csapat színeiben rajthoz álló, tizenegyedikként induló Rossi az utolsó körökben állt az élre, miután az előtte haladóknak a bokszba kellett hajtaniuk, nehogy elfogyjon az üzemanyaguk. Az ő autója eljutott a célig, igaz, a levezető kört már nem tudta teljesíteni.

Az F1-es Orosz Nagydíjra még a Manor tartalék pilótájaként elutazó Rossinak a 100. Indy 500 volt a hatodik futama az IndyCar-sorozatban, az eddigi ötön a 10. pozíció volt a legjobb eredménye.

A kaliforniai pilóta mögött a néhány körrel korában még az első helyért csatázó kolumbiai Carlos Munoz és az amerikai Josef Newgarden ért célba másodikként, illetve harmadikként.

A futamot tavaly megnyerő Juan Pablo Montoya elsőként adta fel az 500 mérföldes oválpályás viadalt, amelyen a szintén korábbi F1-es Sébastien Bourdais a 9. helyen ért célba.

Legfrissebb hírek

Beigazolódott a Mercedes félelme: a Ferrari mindenki előtt jár Magyarországon

F1
9 órája

Trabantokról, Ladákról és a keleti blokkról nosztalgiázott Adrian Newey az NS kérdésére

F1
12 órája

Hamilton vezérletével a Ferrari a leggyorsabb a Hungaroringen; Antonelli a top 10-en kívül a második edzésen

F1
12 órája

Jean Alesi: Mansell egy vadállat volt, Verstappen pedig egy pitbull!

F1
13 órája

Senna, Mansell, Hamilton, Schumacher, Alesi, Piquet – már nevük is van a Hungaroring kanyarjainak

F1
15 órája

Leclerc nagy előnnyel nyitott az élen Verstappen és Hamilton előtt a Hungaroringen

F1
16 órája

Elhunyt Paddy McNally, az F1 mai arcának egyik megformálója

F1
19 órája

Kapu Tibor az űrből is figyelte a Hungaroringet

F1
19 órája