A két Williams-Toyota uralta a Spanyol GP délutáni szabadedzését

2009.05.08. 11:42
Nico Rosberg bizonyult a leggyorsabbnak a Formula–1 Spanyol Nagydíj délutáni, második szabadedzésén, megelőzve csapattársát, Nakadzsima Kazukit. A harmadik legjobb időt Fernando Alonso érte el, Button a 6., Vettel a 7., Räikkönen a 10., Hamilton a 13., Massa a 15. helyen végzett.
Remekelt a két Williams, Nakadzsima (a képen) 2. lett csapattársa, Rosberg mögött
Fotó: Reuters

2. SZABADEDZÉS

A második szabadedzés kezdete megvilágosodást hozott a Toro Rossónál: Sebastien Buemi autója ugyanis indulás helyett némi füst és láng kíséretében megadta magát (később azért legalább ki tudott jönni a svájci), rajta kívül még Sutilnak voltak gondjai – ő ki is hagyta a tréninget.

Az edzés elején Barrichello „söpört körbe” leggyorsabban a pályán, Vettel és Piquet követte, majd a másik Brawn-pilóta, az első tréningen első helyen végző Jenson Button vette át a vezetést. Az első 30 perc után a már délelőtt is jó időket elérő Nakadzsima jött fel a második helyre, Hamilton a 9., Alonso a 11. volt, Räikkönen, Massa és Kovalainen pedig a leglassabbak között „tolongtak”.

A puha gumikkal köröző Nakadzsima 1.21.758-as idővel vette át a vezetést, majd a tréninget Piquet kisebb balesete színesítette. Fél órával a szabadedzés vége előtt a Williams japán pilótája Barrichellót, Webbert, Vettelt és Buttont előzte meg, rajtuk kívül még Fisichella és Piquet volt egy másodpercen belül Nakadzsima idejéhez képest.

Ezután a másik Williams és Rosberg „villantott”, minimális különbséggel megelőzve Nakadzsimát, a kavicságyhoz nagyon vonzódó Piquet pedig megint meglátogatta a pálya melletti területet... A végén Rosberg maradt az élen, igaz, utolsó körét pálya mellé állással „ünnepelte”.

A német mögött a második helyet Nakadzsima, a harmadikat a szabadedzés legvégén igen jó kört futó Alonso szerezte meg, a Brawnok a 4. és a 7. helyen, a sereghajtó a két, nehéz kocsival köröző Toyota.

1. SZABADEDZÉS

Az első szabadedzésen ott folytatták a csapatok, ahol Bahreinben abbahagyták, mert ezúttal is Jenson Button volt a leggyorsabb, igaz, botorság lenne egyetlen tréning alapján bármilyen következtetést levonni.

Az edzésen úgy jó negyven perc elteltével kezdtek egyre gyorsabb ütemben a pályára szállingózni a versenyzők. A brit Lewis Hamilton (McLaren) és Felipe Massa (Ferrari) szinte egyszerre látogatta meg az aszfaltcsíkot, előbbi a 10., utóbbi a 8. időt autózta, viszont a brazil gyorsan javítani tudott.

Előbb feljött a második helyre a német Nico Rosberg mögé (Williams), majd nem sokkal később a vezetést is átvette.

Azonban még egy óra sem telt a tréningből, amikor érkezett a világbajnoki pontversenyben vezető Button, és az élre állt (Brawn GP).

Az edzés második felében viszont többnyire nem ő, hanem a Toyotát az első helyre kormányzó olasz Jarno Trulli vezetett. A hajrában a legnagyobb javulást Robert Kubica produkálta. A „semmiből” érkező lengyel két perccel az edzés vége előtt a második helyre jött fel.

A végén még Jenson Button javítani tudott, így 1:21.799-es idejével ő végzett az élen. Második lett Trulli, a harmadik legjobb időt pedig Kubica érte el.