Rubens Barrichello a hét legjobb idejét repesztette Barcelonában

2009.03.12. 18:21
A Formula–1-es világbajnoki szezon utolsó kollektív teszthetét tartják Barcelonában, ahol az utolsó, negyedik napon is egy Brawn GP-s autó volt a leggyorsabb, mégpedig Rubens Barrichello személyében. A képzeletbeli dobogóra Nico Rosberg és Timo Glock állhatott oda, Fernando Alonso ötödik, Felipe Massa a hatodik, Lewis Hamilton a nyolcadik legjobb időt autózta.
Barrichelo szédületesen ment a BGP–001-essel
Fotó: Action Images

Lassan indultak be az események Barcelonában, mivel köd akadályozta a teszt megkezdését: a látótávolság még a száz métert sem érte el, és ilyen körülmények között a pálya főbírója úgy döntött, később kezdik a gyakorlást.

Miután megkezdődött a teszt, a köd miatt a csapatok jobbára a boxkiállásokat gyakorolták, így egy ideig nem sok kört tettek meg a pályán az autók. A köd feloszlását követően aztán mindenki munkának látott, az időeredmények pedig sokáig az előző napi eredményekhez hasonlítottak.

Az ebéd szünet után eljött aztán Rubens Barrichello ideje, aki elképesztő űridőt repesztett: 1:18.926-os idejével senki nem vetekedhetett, majd egy teljes másodperccel jobb volt, mint a többiek. A brazil pilóta a négynapos katalóniai tesztelés legjobb idejét érte el, egyedüliként jutott az 1:19-es határ alá, és ezzel Jenson Button tegnapi sikere után ma ismét a Brawn GP vitte el a pálmát.

A múlt héten bemutatott új csapat szorgos napot tudhat maga mögött, hiszen Barrichello 110 kört teljesített, a nap legszorgalmasabbja a Force Indiát vezető Giancarlo Fisichella

A második helyre a Williams-Toyotával Nico Rosberg érkezett, 1:19.774 alatt futotta leggyorsabb idejét, összesen 120 kört teljesítve. A harmadik a toyotás Timo Glock lett, aki már 1:20-on kívül zárt, és 128 kört tett meg.

„Igazán hasznos volt a teszt számunkra, de az igazi eredménye majd a Melbourne-i rajton lesz meg. A csapatnál mindenki elégedett az eredményekkel, nagyot fejlődtünk Barcelonában” – mondta Glock.

Fernando Alonso alatt délután lerobbant a Renault, ezért mintegy húsz percre felfüggesztették a gyakorlást, mert a spanyol autójából olaj folyt a pályára, és fel kellett takarítani a foltot. Alonso egyébként az 5. helyen zárt, eggyel Felipe Massa előtt, míg a világbajnok Lewis Hamilton a nyolcadik időt futotta – utóbbi majdnem két másodperccel volt lassabb a tesztet megnyerő Barrichellónál.