Fernando Alonso ismét bizonyított, senki sem tudta megelőzni

2007.09.14. 15:56
A címvédő és 2005-ben is győztes Fernando Alonso nyerte a második szabadedzést az 58. Formula-1-es világbajnokság Belga Nagydíján, közvetlenül mögötte végzett Lewis Hamilton és Felipe Massa. Az összetettben harmadik helyen álló Kimi Räikkönen a negyedik pozíciót szerezte meg.

REUTERS/Thierry Roge

A gyakorlás elején Alonso állt az élen, de hamarosan jött az első edzést kicsúszás miatt kihagyó Massa és 1:47,856-tal az élre állt. Ekkor a brazil versenyző több, mint 1 mp-cel volt jobb közvetlen vetélytársainál, úgy tűnt, hosszú ideig nem is változik a helyzet.

A kétszeres világbajnok spanyol klasszis azonban úgy „gondolta”, ismét ráijeszt a többiekre. Az első félóra végén 1:46,866-tal száguldott az első helyre. Mögötte Massa (1:47,563) és Ralf Schumacher (1:48,160) és Lewis Hamilton (1:48,371) következett.

Az edzés feléhez közeledve Kimi Räikkönen is megmutatta magát, 1:47,540-nel került Alonso mögé, de csak rövid ideig örülhetett. Massa ugyanis 1:47,476-tal válaszolt.

A világbajnoki címért harcoló klasszisok „tűzijátéka” után csendesebb percek következtek, majd 25 perccel a leintés előtt Jarno Trulli remeklése okozott izgalmat. A Toyota rutinos olasz versenyzője 1:47,491-gyel alaposan megközelítette Massát, míg Räikkönent meg is előzte.

A hajrára ismét belelendült a Ferrari finn klasszisa, 1:47,166-os idejével közelítette meg Alonsót. Az utolsó öt percet Hamilton remeklése vezette fel, a világbajnoki pontverseny éllovasa 1:46,765-tel került csapattársa mögé, második versenyzőként került 1:47 alá. Harmadikként Massának sikerült a bravúr, 1:46,953-mal száguldott a harmadik helyre.

A mezőnyre szombaton még fontosabb feladatok várnak: a délelőtti szabadedzést követi a délutáni időmérő.

58. FORMULA-1-ES VILÁGBAJNOKSÁG, 52. BELGA NAGYDÍJ (SPA)