Ismét Fernando Alonso volt a leggyorsabb Vettel és Hamilton előtt

2007.06.16. 17:41
Fernando Alonso volt a harmadik szabadedzés legjobbja Indianapolisban az 58. Formula-1-es világbajnokság hetedik futamán, az Egyesült Államok Nagydíján. Az összetettben kétszer győztes, idén nyolc pontos hátránnyal a második helyen álló spanyol klasszis mögött a Robert Kubicát helyettesítő Sebastian Vettel, valamint az éllovas Lewis Hamilton végzett.
Fernando Alonso folytatta a kiváló szereplést Indianapolisban
Reuters
Reuters

Az már pénteken kiderült, a McLaren-Mercedes kiválóan felkészült a tengerentúli versenyre, pénteken Alonso nyerte az első és második gyakorlást is. A spanyol klasszis 1:11.925 perccel, illetve 1:12.156 perccel bizonyult a leggyorsabbnak. Mögötte Nick Heidfeld, valamint Hamilton végzett a második helyen.

Szavazás

Ki nyeri a Formula–1-ben az Egyesült Államok Nagydíját?

Írja be az itt látható számot!
Szombatra maradt a McLaren-BMW párharc, igaz Heidfeld ezúttal csak az ötödik legjobb időt autózta.

Az élete első F-1-es futamán szereplő, tavaly a pénteki szabadedzéseken villogó Vettel azonban végig versenyben volt az első pozícióért, amelyet a hajrában szerzett meg.

Alonso azonban nem akarta, hogy az időmérő előtti utolsó felmérőn a 19 éves fiatalember legyen a legjobb, két perccel a leintés előtt visszaszerezte az első helyet.

Így a kétszeres világbajnok joggal bizakodhat, hogy a magyar idő szerint 19 órakor kezdődő időmérőn kiváló rajthelyet szerez.

Némi meglepetést jelent, hogy az eddig a vártnál szerényebben szereplő Renault-csapat finn újonca, Heikki Kovalainen „befurakodott” a másik BMW elé.

A Ferrarinál azonban gondban lehetnek a szakemberek, lévén a pénteki szerény szereplés után szombatra sem javult sokat a helyzet.

Kimi Räikkönen és Felipe Massa jelentősnek mondható hátránnyal lett hatodik, valamint hetedik.